Skocz do zawartości

Jakie auto wybrać?(BMW e46 compact, audi a3 8L, seat leon I)


Gość krzysiiekb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzysiiekb

Witam.

 

Chcę kupić auto, ale nie bardzo wiem które wybrać. W kręgu moich poszukiwań znajdują się gównie BMW e46 compact, audi a3 8L, seat leon I i ewentualnie Opel Astra G (chociaż ona teoretycznie odpada, bo ma spory apetyt na olej przy silnikach 16v). Aha, jeszcze wspomnę, że będę montował instalację gazową sekwencyjną do zakupionego auta. Poza tym nie powinno mieć mniej niż 115KM.

 

Proszę o pomoc, doradzenie mi, które auto będzie niedrogie w utrzymaniu, tanie w eksploatacji i jakie są częste usterki wymienionych przeze mnie aut. Chodzi mi o doradztwo tylko od strony mechanicznej, wizualnie każde z tych aut przypadło mi do gustu.

 

Z góry dzięki za wszystkie sugestie.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seat Leon z silnikiem : 1.9 (diesel) lub 1.8 Turbo(benz.) - odpowiednio 150 i 180 KM.

Dane techniczne diesla : http://www.motofakty.pl/testy_i_porownania/dane_techniczne/?marka=815&model=635&typ=21229

 

Dane techniczne benzyniaka : http://www.motofakty.pl/testy_i_porownania/dane_techniczne/?marka=815&model=635&typ=21229

 

Najczęstsze usterki :

- co ok. 100 000 km, trzeba się liczyć z wymianą przepływomierza powietrza.

- Co drugi - trzeci przegląd warto przesmarować linki hamulcowe. W przeciwnym razie mogą wystąpić problemy z działaniem hamulca ręcznego z powodu zapieczenia linek.

- czasami podciśnieniowy siłownik sterujący turbosprężarką po kilku latach przestaje działać, z powodu przerdzewiałych ścianek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma spory apetyt na olej przy silnikach 16v

bzdura

tylko silnik 1,6 16v ma takie tendencje

 

jeżdżę 1,8 16v x18xe1 - nie pije oleju

miałem w omedze x20xev - nie pił oleju

miałem w kadecie c20xe - nie pił oleju

 

to nie jest żadna reguła tylko mit

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiiekb

ArKos, a co jest w astrze najbardziej awaryjne i co najczęściej lubi się popsuć? jakie są typowe usterki tego auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanicznie nie ma sie o co czepić - nie jest to nic bardziej awaryjnego niż inne konstrukcje

 

blacharsko po ok. 10-12 latach zaczyna łapać rudzielec w rejonie tylnych błotników tuż nad kołem, końcówek progów z tyłu i rantów drzwi

można zapobiec temu odpowiednio wcześniej jeśli się o tym wie i nie ma wtedy jakichś większych problemów

 

poniżej moja: rocznik 92, przebieg licznikowy 315.000, benzyna 1,6, fotka z roku 2006 czyli auto miało 14 lat - 3 lata w kraju jeżdżone, sprowadzałem sam

 

 

f5a430eb906f3d97.jpg

 

mam więcej fot w razie czego... dbasz to masz

olewasz to płaczesz

tanie w zakupie, tanie w częściach, nie popularne u złodziei...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BMW to nie licz na okazje bo ich nie ma

 

Kupisz zajeżdżonego sztrucla to przeklniesz tą markę bo nic tylko ładować w nią będziesz a części nie są tanie.

Pozytywne to że Compacty nie są popularne i raczej tańsze iż pozostałe E46.

Benzyniaki mają raczej spory apetyt na paliwo więc jak już to jedynie z gazem ale taki chcesz kupić.

Z przebiegami jeśłi chcesz auto około 2000 roku nie licz że kupisz coś z mniejszym przebiegiem niż 200kkm. Za dużo się nasłuchałem jak własną Bunie mi ściągali. Ale do niej jestem na 99% pewien co mam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania