Skocz do zawartości

PROBLEM Z SILNIKIEM


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

MAM PROBLEM Z MOIM FIATEM STILO ,SILNIK PRACUJE NIE RÓWNO,CZASAMI NIE PALI NA JEDEN GAR ,ZAPALA SIE KONTROLKA"SILNICZEK"POCZYŚCIŁEM ŚWIECE,SPRAWDZIŁEM CEWKI ,I SĄ O.K.WYKASOWAŁEM BŁEDY,I PRZEZ CHWILE BYŁO O.K.TERAZ NA NOWOZAPALA SIE SILNICZEK ,KTÓRY PO JAKIMS CZASIE GAŚNIE?MOZE KTOS MIAŁ PODOBNY PROBLEM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ramach wyjaśnienia pisząc dużymi literami wyrażasz krzyk a my się strasznie takich ludzi obawiamy do tego stopnia że takie posty lecą w kosz więc naciśnij Edytuj i przepisz to tak by było czytelne i spokojne

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość motoalles

Witam mam ten sam problem,co kolega krzyczący tylko w Citroenie Berlingo 1,6 benzyna.Po odpaleniu na zimnym silniku nierówno pracuje przez chwilę,za chwilę sytuacja się stabilizuje i jest wszystko w ok.W czasie jazdy(nie ma reguły czy po przejechaniu 20 km,czy po 50,czy po 5km)zapala się żółta kontrolka silnika-miga i silnik traci moc,pracuje jak mały fiat :-o (nie pali na jeden gar)Wymieniłem świece (były w opłakanym stanie),cewki dają wszędzie iskrę i przez kilka dni chodził normalnie(równo i cichutko) i znów sytuacja zaczęła się powtarzać.Nie wiem,czy to zbieg okoliczności,ale po przejechaniu kilku kilometrów wyłączyłem na chwilę silnik i po ponownym odpaleniu-znów to samo(zdarzyło się tak kilkakrotnie)Jeśli ktoś mógłby mi pomóc.Będę wniebowzięty,bo bardzo potrzebuję auta na co dzień.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapala się żółta kontrolka silnika-miga

 

Błądzisz kolego z tym Citroenem, nie prościej odczytać co komputer podaje za komunikat i wymienić uszkodzony element, w ten sposób jak teraz robisz może kiedyś trafisz na uszkodzony element ale to może być kosztowne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość motoalles

Witam zrobiłem to na dzień doby-komputer pokazuje milion błędów w całym motorze(ma dopiero 120 tys i używany wyłącznie turystycznie).Mechanik mnie skasował 70 i zaproponował ze za 150 zł znajdzie usterkę bez komp.I tak sobie myślę że może usterka jest niewielka za 220 zł mogę kupić i zamontować wadliwą część.Najpierw muszę sprawdzić sam wszystkie podstawowe opcje, a jak się załamie to zapłacę mu te 150 i pewnie jeszcze parę stówek,a święta za pasem

 

[ Dodano: 2012-12-27, 12:05 ]

Witam,z góry dziękuję za pomoc(zostałem olany) :cry: Moja Cytrynaka śmiga jak dawniej :lol: problem dotyczył zwarcia w listwie cewek.Nowa listwa 15min. roboty i kasowanie błędów od i wsio.Szczęśliwego Nowego 2013,wolnego od usterek :-)))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania