Skocz do zawartości

Problem z odpalaniem na zimnym silniku.


Gość teaspoon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość teaspoon

Witam,

Może ktoś będzie potrafił mi pomóc.

Ostatnio mam problem z odpaleniem auta jak jest zimny. Po przekręceniu ma problem, potem jak załapie to rzuca silnikiem a z rury idzie lekka niebieska chmura, po czym uspokaja się i jest wszytsko ok. Co to może być? Dodam, że akumulator jest ok, świece wymienione 2 tygodnie temu, podpinany byl pod kompa, wtryski ustawione, wymieniony filtr paliwa. Czy ona jest zapowietrzona? Może dawke rozruchowa trzeba zwiekszyć? a moze gdzieś dosaje oleju???:(

 

Jakiś miesiac temu wracając do domu skoda na 5 biegu walneła mi chmura czarnego dymu, przy zmianie biegu na na luz wskoczyła na max obroty wiec zatrzymałam sie i zgasiłam. Potem nie mogłam odpalić. Po tej przygodzie zostało sprawdzone to co wyżej opisałam, ale od tamtej pory jest taki własnie problem, że na zimnym mi skoda nie trybi.

 

Skoda Octavia 2003 1.9 TDI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej dostaje się do silnika. Być może "poszły" uszczelki na wtryskiwaczach lub uszczelka pod głowicą.

 

Ja w swojej Octavii (2003r, 1.6 Pb) miałem ostatnio problem bardzo podobny. Po odpaleniu autko na zimnym silniku krztusiło się, dużo dymu (biało, siwo, niebieskawy). Okazało się, że to właśnie, popękały uszczelki na wtryskiwaczach. Naprawa troszkę ponad 1000 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, troszkę mało objawów by móc precyzyjnie określić co może powodować taki stan rzeczy.

 

Takie klepanie niczym by się rozrząd przestawił - silnika po odpaleniu to może być wina wtrysków. A nie odczułeś, że auto jest troszkę mułowate ?

 

Przede wszystkim - sprawdź wtryski oraz kąt wtrysku.

 

Sprawdź również czy paliwo się przypadkiem nie cofa. Przy filtrze jest taki zaworek i on potrafi czasami puszczać. Przez co rano samochód może nierówno chodzić i puszczać niebieską chmurkę.

 

Noi uszczelniacze zaworów też łapią się pod te objawy. Można spróbować wlać uszczelniacz. Ale czy warto ??

 

Niebieska chmura może być również efektem, że pierścienie już nie dają odpowiedniej szczelności. Nie zwróciłem uwagi na przebieg Twojego auta.

 

Hehe nie będę unikatem, jak karze Ci również sprawdzić świeczki (świece) czy wszystkie grzeją czy któraś niedomaga.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując podstawowe operacje bym zrobił

 

- Sprawdzenie Świec

 

- Ustawienie kąt wtrysku. Zdaje się, że powinno być około 51 stopni w tych silnikach, ale nie jestem w 100% pewien.

 

- Uszczelniacze wtrysków

 

- Wymiana końcówek

 

- Sprawdzenie filtru, czy paliwo się nie cofa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holcu, z tego co wyczytałem w pierwszym poście to świece nowe i wtryski ustawione więc to odpada. Wymieniany był też filtr paliwa i może przy tej operacji się zapowietrzyło po prostu :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teaspoon

Witam, świece wymienione cały komplet na bosha. Komputerowo ustawione wtryski i kąt wtrysku. Elektromechanik powiedział, że turbina jest sprawna. Tata tylko sam wymieniał filtr powietrza...może faktycznie nie jest dobrze odpowietrzony? :-? Przebieg auta 120 tyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tata tylko sam wymieniał filtr powietrza...może faktycznie nie jest dobrze odpowietrzony?

 

bardziej bym powiedział że dolot jest nieszczelny

mógł niedokładnie poskładać i turbina ciśnie a powietrze ucieka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holcu, z tego co wyczytałem w pierwszym poście to świece nowe i wtryski ustawione więc to odpada. Wymieniany był też filtr paliwa i może przy tej operacji się zapowietrzyło po prostu :roll:

 

Nie doczytałem, hehe przepraszam, rano się obudziłem i pierwsze co - to chciałem pomóc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość teaspoon

Przepraszam chłopaki, nie wiem gdzie nam się to wkradło :lol: ale wymieniony jest filtr paliwa a nie powietrza!!! Holcu nie stresuje się, dzięki za wnikliwą diagnozę.

Po pracy dam tacie wasze podpowiedzi i niech sobie radzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania