Skocz do zawartości

Brak napiecia do pompy paliwa opel corsa b


Gość Darus224

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam opel corsa b i jak w temacie mam problem z napięciem do pompy paliwa.

Przeszukiwałem forum i kierowałem się różnymi poradami już na ten temat lecz nadal nie mogę znalezć usterki. Mianowicie tak:

 

-pompa nie jest uszkodzony ponieważ po podpięciu na ostro z akumulatora słychać ze działa,

-sprawdziłem miernikiem wtyczkę która wpięta koło pompy i nie ma tam zasilania (sprawdzane było także podczas rozruchu silnika)

-wypiąłem przekaznik (w rogu kolo nóg pasażera taki fioletowy) i podpiąłem bod jego styki do 86(+ z akumulatora),85(-), i słychać że tyka i wtedy sprawdziłem miernikiem czy na stykach 30 i 87 powstaje obwód i jest wiec wygląda na dobry ???

-także według porad zwarłem we wtyczce do przekaznika wtyki 30 i 87 i pompa tak nie chodzi,

 

Chciałem spytać o radę co jeszcze mogę sprawdzic ???

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Chciałem jeszcze spytać o jedną rzecz czy ta wtyczka w którą wpięty jest przekaznik jest dobrze połączona załączę taki schemacik rysowane w paint'cie ;)

out.php?i=364536_schemat.jpg

 

Na stykach 85 i 86 to mam napięcie 12V.

Tylko dziwni mnie ten kabel który idzie od stacyjki i tylko podczas rozruchu podaje 12V na wejście 87 i w to samo wejście jest wpięty drugi kabel który idzie gdzieś pod maskę do wtrysków(chyba), a nie widzę żadnego przewodu z styku 87 żeby szedł pod siedzenie w kierunku pompy... a w 30 jest normalnie + ,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybką odpowiedz :)

 

masa raczej dobra ponieważ gdy wezmę miernikiem od przewodu wtyczki masę z pompy a napięcie z pływaka to pokazuje 12V.

 

Tylko gdzie te przewody idę gdzieś pod maskę według mnie.. ;/ nie widzę żeby jakiś kabel z przekaznika szedł w tył koło progu :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to pomoże... bo nie bardzo pamiętam jak wygląda Corsa pod spodem... ale dla przykładu w Vectrze A pod samochodem przy zbiorniku paliwa są dwie wtyczki... jedna wpięta w zbiornik (od pływaka) a druga która siedzi głębiej między zbiornikiem a podłogą (widoczna jak się wlezie pod auto), ta wtyczka jest odpowiedzialna za zasilanie pompy paliwa. Może dostała Ci się tam woda lub wtyczka jest uszkodzona, przegnita? Ta wtyczka jest jakby "ostatnim punktem łączącym" później jest już tylko wtyczka na samej pompie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za naprawę :) idąc za czerwono-niebieskim kablem od przerzutnika doszedłem do bezpiecznika 26 w skrzynce koło kierowcy oczywiście on jest dobry i kabel dalej idzie do jakiejś wiązki (dużo tam kabli), ale pozniej znalazłem go koło progu kierowcy. Troszkę go pod strugałem i już tam nie ma napięcia ale to jest dobry kabel bo sprawdziłem obwód z kablem we wtyczce.

 

Na próbę zrobiłem mostek do tego pod struganego od wyjścia bezpiecznika i auto pali :):P

 

Więc mam pytanie czy ten kabel od bezpiecznika idzie już prosto czy wchodzi w jakieś urządzenie tam pod skrzynka bezpieczników. Poniżej skrzynki na której pisze ABS jest coś takiego co wygląda jak taki spinacz :) i wchodzą tam kable i wychodzą cała wiązką co to za urządzenie czy tylko jakaś wtyczka??

 

Poniżej zdjęcie :)

out.php?i=365023_p260912-12.49.jpg

 

edit:

:)

 

rozebrałem ten spinacz i tam idą same kable ale stwierdziłem że wina nie leży po jego stronie ponieważ napięcie z bezpiecznika do niego nie dociera :/

widzę tez że zaraz za bezpiecznikiem ktoś wcześniej uciął kabel niebiesko-czerwony i dalej puścił czarny i dalej idzie tylko nie mam pojęcia gdzie może on iść bo juz do tych spinaczy wychodzi niebiesko-czerwony i idzie do pompy.

 

Jakieś rady co może być jeszcze na drodze od bezpiecznika 26 do pompy paliwa ??? może jakiś czujnik po drodze jest ???

Z góry dzieki za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na próbę zrobiłem mostek do tego pod struganego od wyjścia bezpiecznika i auto pali :):P

 

zrób mostek między kabel a bezpiecznik pompy paliwa

 

Jakieś rady co może być jeszcze na drodze od bezpiecznika 26 do pompy paliwa ??? może jakiś czujnik po drodze jest ???

Z góry dzieki za pomoc :)

 

Może masz tam jakieś dodatkowe odcięcie paliwa o którym nie wiedziałeś, skoro masz tam kable cięte i dorabiane to coś musiało być, zrób jak wcześnie pisałem połącz ten kabel do bezpiecznika jak będzie palił to zamontuj ten mostek i po kłopocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania