Skocz do zawartości

Rover 400 problem z z gazem


Gość przemass22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemass22

Witam wszystkich, mam pewien problem z instalacja BRC w aucie Rover 400, 1,4L rok produkcji 2000. Instalacja gazowa zostala zalozona w aucie 3 lata temu, regularnie wymieniam swiece i filtry. nigdy nie mialem problemu z ta instalacja az do niedawna. auto zaczelo miec wahania obrotow i zdarzalo sie ze gaslo podczas postoju. Panowie na warsztacie wymienili mi filtry gazu ale to nie pomoglo wiec podkrecili mi cisnienie na parowniku co przynioslo rownie marny rezultat. czytalem opisy problemow na roznych forach gdzie ludzie pisza o czyszczeniu wtryskow, regulacji czy tez wymianie kabli wysokiego napiecia.. chcialbym uniknac sytuacji gdzie wymienilbym pol silnika a problem zostalby nierozwiazany wiec zwracam sie z prosba o rade co robic? jak tylko silnik nagrzewa sie, autem zaczyna szarpac przy probie przyspieszenia az osiagnie on jakies 3500tys obrotow. generalnie jak rozpedze auto do 50--70 km/h problem znika. zauwazylem tez ze jesli bardzo powoli wciskam pedal gazu to raczej nie szarpie.. Jadac na benzynie nie mam zadnych problemow z obrotami, auto nie ma zadnych z powyzszych problemow. Bylbym bardzo wdzieczny za jakiekolwiek wskazowki za co sie wziasc w pierwszej kolejnosci i co ewentualnie wymienic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno stwierdzić co jest uszkodzone, dobrze by było podpiąć się pod komputer i sprawdzeniu jakie parametry są przekazywane do sterownika gazu, nie rozumiem co to za gazownik był że nie potrafił zlokalizować usterki, rozpocznij od wtrysków bo tak cos czuję że tam jest problem a tu masz artykuł na ten temat

http://www.samnaprawiam.com/poradniki-6540-wymiana-i-czyszczenie-listwa-wtryskiwaczy-lpg-valtec.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczął od postawienia auta w ciemnicy. Otworzyć maskę i zobaczyć co się dzieje z przewodami WN, jeżeli nic nie widać spryskać je wodną mgiełka i obserwować czy elektryczne mrówki nie pełzają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przemass22

Problem rozwiazany!! rozpoczalem wymiane tanszych czesci a wiec zakupilem swiece i kable WN. Przy wykrecaniu ostatniej swiecy zauwazylem ze byla ona niedokrecona. W kazdym razie po wymianie swiec i kabelkow autko dziala jak nalezy. Wielkie dzieki za podpowiedzi!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania