Skocz do zawartości

problemy z temeratura


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z temperatura mianowicie czy jade czy stoje temeratura rosnie do 97,5 po czym zalacza sie wentylator dodam ze na drugim biegu i gdy jade caly czas pracuje a temperatura wynosi 92.5 a on dalej pracuje dopiero po zgaszeniu silnika pracuje jeszce przez chwile i sie wylacza a temperatura wynosi 90.Dodam ze termostat nowy czujnik temeratury wymieniony miesiac temu plynu nie ubywa niewiem gdzie szukac przyczyna pomozcie

 

[ Dodano: 2012-05-21, 19:46 ]

dodam jeszcze ze w sobote autko trzymalo isealnie 92,5 stopnia teraz niwiem co sie moglo stac tym bardziej ze auto stalo przez cala niedziele

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic mu niedolega, nie gotuje się, niewybucha, to po co szukać dziury w całym, masz poprostu czujnik na temperature 97 stopni i tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego jak mu nic nie dolega skoro wczesniej utrzymywal temperature na 92,5 a teraz nawet jak jade trasa to nie stoi tylko rosnie az zalaczy sie wentylator i chlodzi caly czas na drugim biegu czyli bardzo szybko i glosno

 

[ Dodano: 2012-05-21, 20:02 ]

dodam jescze ze jak jade spokoinie to chwile utrzymuje w normie a jak jade szybciej to zraz temperatura skacze w gore

 

[ Dodano: 2012-05-21, 20:11 ]

aha i tak caly czas w kolko to znaczy schlodzi go temperatura znowu rosnie znowy schlodzi i tak w kolko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem kiedy byla wymieniana poniewz autem jezdzi moja zona kupilem jej miesiac temu je.Wiem ze jest goraca ale wczesniej tez byl upal i temperatura wynosila 92,5 wiecej sie nie podnosila nigdy a w chlodniejsze dni bylo 90.Pozatym wentylator chodzil na pierwszym biegu i zalaczal sie jak przekroczylo 95 stopni teraz chodzi na drugim bardzo glosno i szybko dlatego uwazam ze jest cos nie tak

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.0 8v ma motor termostat jest nowy zawsze trzymal idealnie 92,5 stopnia taraz temparatura idzie w gore caly czas pozniej slodzi ja wentylator opada i znowu rosnie nawet jak jade np 100 na godzine powinien trzymac jedna temperature a ona raz rosnie raz opada

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jade np 100 na godzine powinien trzymac jedna temperature a ona raz rosnie raz opada

 

Idąc Twoim tropem rozumowania był by niepotrzebny termostat, nadal się upieram że jest wszystko ok i jest to normalne zachowanie tego silnika w takich temperaturach otoczenia jakie mamy obecnie, już wcześniej pisałem poczekaj aż temperatura spadnie i wszystko będzie jak dawniej..

 

prawie 7 lat jeździłem Omegą z takim silnikiem ;-) wentylator mi się włączał jak wskaźnik dochodził do 100 stopni

 

Jeszcze jedno jak wentylator potrafi wychłodzić płyn to zostaw to jak jest i nie ruszaj, głowę dam że jak by było coś uszkodzone to wentylator nie zdąży wychłodzić tego płynu i pewnie by się zagotował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania