Skocz do zawartości

Umieszczenie parownika względem zbiorniczka płynu


Gość Bohnooze

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawnie założona instalka II gen powinna odcinać gaz

Ostatnio jak "stroiłem" II gen, nie pamiętam jakiej firmy, to właśnie na forach elpegowych podchodzili do cut offa z dystansem (w przypadku II gen) z uwagi na możliwość strzałów przy ubogiej mieszance

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

podchodzili do cut offa z dystansem (w przypadku II gen) z uwagi na możliwość strzałów przy ubogiej mieszance

Dla mnie to jest niezrozumiałe... Jeśli silnik schodzi z obrotów to tak naprawdę jakie strzały? Przecież niepotrzebne mu paliwo przy hamowaniu silnikiem. Chodzi o odcięcie dopływu paliwa w celu jego zaoszczędzenia, bo bezproduktywnie bedzie przepalane.

Sygnał z TPS-a trafiający do sterownika II gen właśnie po to jest podłączony, aby informować o zamkniętej przepustnicy. jeśli sygnał jest niższy niż ileś tam Volt, to sterownik nie otwiera krokowca i podaje tyle gazu ile na jałowym aby nie zgasł, a nie tyle, ile da radę wyssać silnik mający np. 3000obr/min.

Naprawdę nie umiem sobie uzmysłowić powiązania ze strzałami... Regulacja jest o tyle kłopotliwa, że najczęściej ciężko ustawia się próg z TPS-a i gazownicy mają nerw bo po zejściu z obrotów silnik lubi gasnąć. I to jest podstawowy kłopot który powoduje, że wyłamują grzybka z krokowca i pozwalają na wysysanie tyle gazu ile silnik sobie życzy, a nie tyle, ile jest mu naprawdę potrzebne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież niepotrzebne mu paliwo przy hamowaniu silnikiem.

Ale zauważ, że w przypadku mieszalnikowych instalacji jest jeszcze opóźnienie reakcji układu i chyba właśnie to ma wpływ na ewentualne strzały przy cut offie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Bohnooze

Mam jeszcze jedno pytanie, owijka w okół kabla zapłonowego (nie wiem dokładnie do czego służy, chyba do wykrywania przez centralke LPG obrotów) powinna być na kablu z cewki do kopułki? Czy może na innym kablu lub gdzie indziej?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania