Skocz do zawartości

Opel Astra G ciśnienie i poziom oleju.


Gość wlodek213

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wlodek213

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie po 4 sekundach od uruchomienia silnika (na zimnym), natomiast na ciepłym silniku gaśnie natychmiast. Poziom oleju na zimnym silniku wynosi ponad maximum, a na ciepłym jest w porządku (między max a min). Chciałbym zadać pytanie czy to normalne w tego typu silnikach, czy jest jakiś problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom oleju na zimnym silniku wynosi ponad maximum

 

to rozumiem może być dwa lub trzy milimetry nad max ale to

a na ciepłym jest w porządku (między max a min)

ile to jest między max a min o ile pamiętam to ilościowo to jest pół litra oleju, i pisze jeszcze raz jest to normalne może masz troszkę za dużo bo nie wiem ile to jest nad max, zimny silnik gwarantuje całe spłynięcie oleju do miski na ciepłym jest szansa że ten olej jeszcze jest gdzieś w silniku a nie w misce i dlatego jest między min a max ale chyba bliżej max nie ??, niczym się nie przejmuj problemu nie masz, problem może być jak masz za mało oleju lub lampka ciśnienia świeci cały czas po odpaleniu silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to w Astrze G ale w mojej Corsie C na pasie przednim pod maską jest etykietka mówiąca o tym, że olej należy sprawdzać po rozgrzaniu silnika, zgasić, odczekać 5 minut i wtedy. Zobacz może u siebie najpierw jak producent podaje sposób sprawdzania stanu oleju i będziesz miał pewność ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie po 4 sekundach od uruchomienia silnika (na zimnym), natomiast na ciepłym silniku gaśnie natychmiast.

 

jest to absolutnie prawidłowe

 

 

Poziom oleju na zimnym silniku wynosi ponad maximum, a na ciepłym jest w porządku (między max a min). Chciałbym zadać pytanie czy to normalne w tego typu silnikach, czy jest jakiś problem?

 

Poziom oleju w naszym typie silnika - Y17DT - (i w większości Opli) sprawdza się na gorącym silniku. U mnie jest wtedy trochę poniżej max.

Na zimno, gdy wszystko spłynie do miski jest oczywiście grubo powyżej max.

 

 

i jak podał KubaK jest etykietka mówiąca o tym, że olej należy sprawdzać po rozgrzaniu silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się jeszcze z tą kontrolką gasnąca przypomniało coś. Kolega kupił z pół roku temu Astre G z silnikiem 1.7 CDTI i też miał podobnie; po wymianie oleju i filtrów teraz gaśnie bardzo szybko, pewnie w niecałą sekundę od odpalenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się jeszcze z tą kontrolką gasnąca przypomniało coś. Kolega kupił z pół roku temu Astre G z silnikiem 1.7 CDTI i też miał podobnie; po wymianie oleju i filtrów teraz gaśnie bardzo szybko, pewnie w niecałą sekundę od odpalenia

Może przed sprzedażą miał silnik zalany olejem z jakimś moto-doktorem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przed sprzedażą miał silnik zalany olejem z jakimś moto-doktorem.

Na pewno nie ;) Bo widziałem te auto na co dzień przez ponad rok wcześniej i znam właściciela poprzedniego ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania