Skocz do zawartości

wylogowanie sterownika silnika


Gość karolina 2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolina 2

Witam Koleżanki i Kolegów.

Proszę o informacje gdzie mogłabym zlecić wylogowanie używanego sterownika silnika?

Może ktoś mi poleci elektronika najlepiej w woj.dolnośląskim.[ ale nie koniecznie,byleby był to super fachowiec ].

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi np o immobiliser. Każdy sterownik będzie czekał na określony sygnał określonego immobilisera i inaczej nie odpali. Do wylogowania potrzeba pass code czyli kodu PIN i da sie go też ze sterownika wyciągnąć. Droga usługa - kilkaset złotych trzeba liczyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina 2

Dzięki za odzew. Może wyjaśnię.

Po wielu staraniach kupienia nowego lub używanego sterownika silnika do mojego saaba,udało mi się kupić używany z gwarancją,że dobry sterownik używany ale niewylogowany.

Sprzedawca twierdzi,że dobry elektronik może go wylogować.

Zapłaciłam 900 zł, i cieszę się,bo na nowy,który jest niedostępny nawet przez serwis w Szwecji nie mam czasu czekać może nawet 4 miesiące.

Ponoć elektronik,który ma program Saaba może na miejsce starego włożyć nowy sterownik ,wtedy pokaże się VIN mojego samochodu i VIN tego od sterownika,wtedy należy wybrać mój i zaprogramować.

Tylko musi to być fachowiec i musi mieć sprzęt i kartę saaba.

Wydaje się to proste,ale ja jestem kompletny ignorant w tych sprawach.

Proszę napiszcie co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina 2

ArKos czy to znaczy,że będzie to prawidłowe postępowanie,czy tak właśnie się to odbywa? Czy masz jakieś doświadczenie w tej sprawie?

A jeśli chodzi o fachowca elektronika, możesz mi kogoś polecić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dolnośląskiego nikogo nie polecę, a procedura logowania sterownika właśnie tak wygląda - wiele samochodów ma w sterowniku wprowadzony numer VIN, przebieg, kilka innych rzeczy. Ze sterownika silnika można odczytać faktyczny przebieg pomimo, że na liczniku widnieje inny - licznik można opanować prostym programem i interfejsem, a sterownik silnika to już grubsza sprawa a tym samym kosztowniejsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość karolina 2

Dzięki ArKos.

 

[ Dodano: 2012-02-05, 20:11 ]

ArKos dzięki.

 

[ Dodano: 2012-02-05, 20:15 ]

mam kolegę z warszawy mogę zapytać czy to zrobi jeżeli chcesz[/quote

 

 

Dzięki serdeczne,to za daleko.

Poradzę sobie jakoś

Pozdrawiam.]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania