Skocz do zawartości

Sonda


Gość szymon 1587cm3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymon 1587cm3

Witam, po próbach uruchomienia seha na osprzecie XE zostala mi sonda w kolektorze. Myslalem zeby ja wykorzystac do jakiegos prostego wskaznika AFR. Z tego co wiem to sonda GENERUJE napiecie w zaleznosci od zawartosci tlenu w spalinach do 1V lub do 5V. Z tego wynika ze wystarczy spłodzic uklad ze skala 0-1V (lub 0-5V w zaleznosci od sondy) i podpiac go bezposrednio pod sonde? Przydalby sie takowy wskaznik bo po "tuningu dolotu" mam wrazenie ze brakuje paliwa na wyzszych obrotach.

Zdaje sobie sprawe ze wskazania oparte na takiej sondzie beda tylko orientacyjne, ale dobre i to :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadaj z Grzesiem. On zrobił takiego *** ojejciujejciu! ***nika na 5 czy 6 diodach LED i według tego dało sie bardzo fajnie regulować gazownię I generacji. Wpinało się szpilką w przewód sondy, dawało 12v i jazda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Mialem cos takiego jak siedzialo c16nz (wiadomo komp potrzebuje sonde) i wskaznik na 10ciu diodkach, fajnie dzialalo. Tylko czy tak samo sie zachowa jak tak na ula podepne pod sama sonde

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadaj z Grzesiem. On zrobił takiego

 

Mam coś takiego a co :mrgreen:

 

Sonda generuje napięcie zależnie od składu spalin, więc musi działać.

 

i nawet działa, a tak to wygląda

 

654f7129ca69e18b.jpg

 

Układ scalony - LM3914

Dioda - D1 dowolna krzemowa 1A zabezpieczenie przed odwrotnym podłączeniem do źródła zasilania

Dioda LED - LD1 - LD10 dowolne kolory

Kondensator elektrolityczny - 50 µf/50V

Rezystor - R1 1MΩ

Rezystor nastawny - P1,P2 4,7 KΩ ( P1 i P2 ustawiamy zakres napięciowy od 0,2 V do 1.2 V)

Wejście- sygnał badany z sondy Lambda

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Mam dokladnie ten uklad. Sprawdze w tygodniu czy ruszy :spoko:

 

[ Dodano: 2012-02-11, 15:26 ]

Dzisiaj podlaczylem i nie rusza. Moze uklad dostal w leb, moze sonda umarla, moze przez niepodlaczenie grzalki lub moze przez braku wstepnego napiecia ktore ECU daje na start sondzie (na zaplonie ma byc 0,45V).

 

Czy nie jest tak ze owe napiecie jest zmieniane przez prace sondy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania