Skocz do zawartości

ściągacz i sprężyny do astry


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

Po przygodzie z pękniętym tylnym amortyzatorem postanowiłem wymienić też przednie a przy okazji myślę o zmianie sprężyn. Moje, już prawie 15-stoletnie mogą w każdej chwili walnąć...

Pytanie teraz jakiej firmy sprężyny kupić? Jakaś tania chińszczyzna z alledrogo czy inwestować w coś firmowego?

Sprawa druga - muszę się wyposażyć w ściągacz do sprężyn. Kiedyś ktoś pisał na forum że ma jakieś najtańsze za kilka dyszek i są w porządku a z drugiej strony jeden znajomy mówi że miał takie i użył tylko raz bo podczas ściągania wykrzywiły się łapki... I teraz wybrać... przepłacać czy nie przepłacać, oto jest pytanie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ktoś pisał na forum że ma jakieś najtańsze za kilka dyszek i są w porządku

Ja. Za 3 dychy z allegro mam. Nie jestem w stanie zliczyć, ile kolumn zrobiły. Nic się nie krzywi ani nie urywa.

 

A sprężyny 15 letnie wcale nie muszą się łamać ani cudować. Jeśli nie są sklepane to jeździć. Jak siadły to ja bym kupił używkę jakąś markową.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ściski z allegro, troche się łapki o gwint wytarły(są teraz fasolki a nie otwory) ale dramatu nie ma, użyłem je kilkanaście razy, opłaca się.

Chińszczyzny nie kupuj, mi pękła po 2 miesiącach :-/ Teraz mam całość KYB i mam spokój, mam nadzieje na kilka lat ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sprężyn to KYB-a lub lesjofors.

 

 

Chociaż kiedyś zakładałem sąsiadowi sprężyny firmy KAMOKA i nie narzeka a cena bardzo atrakcyjna.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa druga - muszę się wyposażyć w ściągacz do sprężyn

Jak jesteś jak to się u nas na wsi mówi fachowiec to taki ściągacz sam sobie zrobisz podpatrz tylko jak wygląda i jak działa. EHH panowie mój syn mając 12lat kupił zestaw i sam zmontował aby jak zaklaska to mu się światło w pokoju zaświeca, a dzisiaj żona klaska w domu a brama w garażu się otwiera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Ja mam samoróbki, koszt jakies 10zł za czesci (w moim przypadku 0zl bo wszystko bylo w garazu) ale potrzebne dojscie do szlifierki/spawarki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie jednak się wstrzymam z wymianą sprężyn do momentu aż będę musiał to zrobić :)

a ze ściągaczem coś wymyślę. Skomplikowane to urządzenie nie jest :)

Dzięki za info.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość karola44-81

Z tańszych i moim zdaniem dobrych zamienników sprężyn i amortyzatorów warto kupić GH.

Sprężyny i amortyzatory na przód założyliśmy w MB W124. Już ponad 2 lata i jakieś 80 000 km i jest ok. Drogie to nie było.

Komplet na przód i tył też GH zamontowałem w Astrze F. Jakieś 3 lata to tłukłem i też było dobrze.

Tylko jedna uwaga!. Muszą amortyzatory mieć wyraźne oznaczenie GH- naklejka, lub nabite cechy. Piszę o tym bo do mercedesa przysłali mi na przód GH- perferkt działają, natomiast na tył dosłali Kamoki o ile dobrze pamiętam. Te na tylnej osi nie spisują się dobrze. Jak temp spada poniżej zera zaczynają się tłuc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ściągaczy to nie wiem czy tak optymistycznie można podchodzić do tych tańszych...

Ja miałem pecha -> kupiłem ściągacze w sklepie za 54zł ... miały mi posłużyć do wymiany sprężyn w lagunie (diesel) ... ledwo wytrzymały jedną sprężynę, przy wymianie drugiej mi wywaliło -> skończyło się nie groźnie, kilkoma siniakami.

 

Ale to zależy jak się trafi bo znając szczęście gdybym się zdecydował na tańsze (w moim przypadku za 39zł) to pewnie do dziś by mi służyły :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania