Skocz do zawartości

Jak długo musi ładować się akumulator po starcie silnika?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Jak długo musi ładować się akumulator po uruchomieniu silnika, żeby uzupełnić prąd, który został zużyty na rozruch?

Mowa oczywiście o zimnym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest raczej nie do zmierzenia ze względu na to że nigdy nie wiesz czy masz akumulator w pełni naładowany, druga sprawa prąd rozładowania przez rozrusznik jest uzależniony od warunków jego pracy oraz zużycia samego rozrusznika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No tak ale pewnie jakąś orientacyjną, poglądową wartość można przyjąć.

Czy będzie to np. 15 min czy bardziej 30 min.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde a mnie interesuje dlaczego się o to pytasz, ja Ci pisałem ArKos Ci pisał naprawdę jest bardzo dużo warunków które by musiały być stałe by to zmierzyć przeliczyć czy co kolwiek, nawet jak zmienisz bieg dmuchawy z I na II to już będzie różnica i tak na koniec tego nawet się nie da linijką zmierzyć :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Jak Ci kiepsko pali zimny to zaloz "szybszy" rozrusznik i zaopatrz sie w mocny akumulator na zime. Ładowanie oczywiscie musisz miec w normie (okolo 14,5V)

 

Co do rozrusznika to na obudowie przekladni planetarnej sa oznaczenia (1-1, 1-2, 2-2). Rozrusznik pasuje m.in od kadetta. Ja bylem w szoku jak na szybkim rozruszniku i nowym aku palil mi przy -27 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak długo musi ładować się akumulator po uruchomieniu silnika, żeby uzupełnić prąd, który został zużyty na rozruch?

Mowa oczywiście o zimnym silniku.

 

prąd rozruchu (średni) ok. 240 A

czas rozruchu 2 sek

pobrany ładunek ok. 480As

 

po rozruchu zasilanie przejmuje alternator, bo napięcie na nim jest wyższe niż 12,5 - 12,6V

akumulator jest ładowany prądem malejącym przez kilka sekund od ok 30A do 5A,

potem przez kilka minut spada do poziomu poniżej 1A

 

przyjmując prąd ładowania (średni?) 1A , to pobrany ładunek na rozruch uzupełni się po 8 minutach, a uwzględniając sprawność układu, to po 10min

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maliniak123
czas rozruchu 2 sek

 

Ta a moje auto pali w sekundę i ma alternator 70 A a sąsiada w 10 sekund ma alternator 100A i każde auto będzie miało inny wynik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo musi ładować się akumulator po uruchomieniu silnika, żeby uzupełnić prąd, który został zużyty na rozruch?

Mowa oczywiście o zimnym silniku.

 

prąd rozruchu (średni) ok. 240 A

czas rozruchu 2 sek

pobrany ładunek ok. 480As

 

po rozruchu zasilanie przejmuje alternator, bo napięcie na nim jest wyższe niż 12,5 - 12,6V

akumulator jest ładowany prądem malejącym przez kilka sekund od ok 30A do 5A,

potem przez kilka minut spada do poziomu poniżej 1A

 

przyjmując prąd ładowania (średni?) 1A , to pobrany ładunek na rozruch uzupełni się po 8 minutach, a uwzględniając sprawność układu, to po 10min

 

A kolega włączy jeszcze światła, radio, nawiew, trochę pogrzeją świece i ładowanie się wydłuży :)

Prawda jest tylko jedna, im dłużej jedziesz tym lepiej się naładuje ale nie ma tu co się za dużo spuszczać. Jeżeli robisz małe dystanse i wyczuwasz że akumulator słabnie to po prostu go co jakiś czas doładuj prostownikiem...

W astrze może być niższe napięcie z alternatora, Hitachi ma tylko 14V.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania