Skocz do zawartości

Prędkościomierz-Corsa C


Gość TOMECZEK81

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TOMECZEK81

Witam.

Mam następujący problem:prędkościomierz w aucie nie działa prawidłowo.wskazuje prędkość tylko do 90 km/h. Jadąc więcej niż 90 wskazowka prędkościomierza nadal stoi na 90 km/h.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie był licznik rozbierany to może się silniczek w samym liczniku zawieszać lub wskazówka gdzieś obciera, częsta usterka w Corsie są luzy na połączeniach lutowanych w samym liczniku, musisz go zdemontować i przejrzeć dokładnie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wykopek mały :-) .

Do 90 porusza się płynnie , powyżej już skokowo.

Podobnie jak prędkość maleje , płynnie na zwalnianiu poniżej 90 - skokowo jak było szybciej.

 

Obrotek zdaje się porusza się podobnie.

Tam jest jakaś elektronika czy linka ze ślimakiem - bo irytujące to trochę i bym zlikwidował (ale jak)?

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS-u w Corsiawie nie mam.

 

Czyli przyczyny szukać w impulsatorze czy liczniku ?

No i jaka może być przyczyna , silniczek jakiś , jak to zlikwidować ?

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

częsta usterka w Corsie są luzy na połączeniach lutowanych w samym liczniku, musisz go zdemontować i przejrzeć dokładnie

 

 

Przecież masz napisane co zrobić i liczył bym na usterkę w samym liczniku niż w czujniku prędkości aczkolwiek możesz go wymontować wyczyścić i spróbować jazdy a co do samego licznika można to sprawdzić uderzając z ręki w "butke suflera"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy zimne luty czy coś podobnego ?

 

Szkoda bo elektryka/elektronika to nie "moja bajka".

Trzeba będzie kiedy tą szafę wyciągnąć - tak dla ciekawości.

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Podepnę się pod temat.

W Corse C 1.0 (silnik: Z10XE) pojawiły się problemy z prędkościomierzem.

W czasie jazdy nagle wskazówka opadła na 0 km. Potem kilka razy naprzemiennie wszystko wracało do normy i występowały przypadki wskazywania 0 km podczas jazdy.

 

Teraz już cały czas wskazówka prędkościomierza "stoi" na 0 km.

 

W sytuacji gdy wskazówka prędkościomierza wskazuje 0 km podczas jazdy mamy do czynienia również z dziwnym objawem lekkiego skrętu w lewo (lekko kręcącej się kierownicy w lewą stronę). Objaw ten nie zawsze występuje przy prędkości 0 km podczas jazdy ale jeśli się pojawia to tylko w takich momentach.

Skręt w prawo jest bez zmian.

 

Co może być przyczyna takiego zachowania auta ?

 

[ Dodano: 2018-05-24, 19:47 ]

Niestety ciągle mam problem z tym prędkościomierzem.

Bardzo proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Czy ktoś potrafi wypowiedzieć sie nt tego licznika - co był poruszony w poprzednim temacie ? ja mam podobny problem i nie mogę uzyskać nigdzie podpowiedzi .Ponieważ w wyszukiwarce znalazłem tylko ten temat o prędkościomierzu to proszę o pomoc - astra g 1,2 bez abs z 2002 roku nie działa prędkościomierz. Auto było na diagnostyce (150 zł) "brak sygnału " wszyscy twierdzili że to wina czujnika ( razem z piastą ) w przednim lewym kole - zostało to wymienione( koszt 180 zł dobrze że zrobiłem sam ) i dalej nie działa prędkościomierz i świeci kontrolka z usterką techn. czujnika na skrzyni żadnego nie ma tak że sygnał musi być z koła - chociaż nie mam abs to czujniki na przednich piastach są. Bezpieczniki sprawdzone - chociaż nigdzie nie doszukałem się o zabezpieczeniu licznika bezpiecznikiem ( chyba że jest z kompletem wskaźników) jest tylko bezpiecznik co wyłącza ten wyświetlacz wielofunkcyjny.  Czy ktoś wie czy za działanie licznika odpowiada jeszcze jakiś element i potrafi pomóc ? Bo już nie wiem gdzie szukać 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania