Skocz do zawartości

Vectra A 2,0 / 115 KM - układ chłodzenia


Gość trapio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam Vectre A 2,0 / 115 KM w wersji z klimą i odnosnie układu chlodzenia silnika mam kilka pytań: 1) na chłodnicy wody znajdują się dwa włączniki termiczne do czego każdy z nich służy? 2) gdzie znajduje się czujnik temperatury cieczy w tym modelu? 3) jaka jest prawidłowa temperatura cieczy w casie jazdy na trasie i w mieście. 4) przy jakiej temperaturze załącza się wentylator? Pls help - mam wrażenie że mój silnik się troszkę grzeje - temperatura na trasie trzyma się w okolicach 95 stopni a w mieście i korkach nader często sięga 100 i wtedy chyba załącza się wentylator. Czy takie zachowanie się jest w normie czy coś jest nie tak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie zachowanie się jest w normie czy coś jest nie tak.

 

Zachowanie Twojego samochodu jest wzorowe, termostat otwiera się w okolicach 85-90 stopni a włącznik wentylatora około 105 stopni, dodatkowe włączniki na chłodnicy są od klimatyzacji które stabilizują temperaturę czynnika chłodzącego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) na chłodnicy wody znajdują się dwa włączniki termiczne do czego każdy z nich służy?

Do uruchamiania I i II biegu wiatraków.

 

2) gdzie znajduje się czujnik temperatury cieczy w tym modelu?

W obudowie termostatu silnika, w sumie pod alternatorem można powiedzieć.

 

3) jaka jest prawidłowa temperatura cieczy w casie jazdy na trasie i w mieście.

85-100*C.

 

4) przy jakiej temperaturze załącza się wentylator?

100-105*C.

 

nader często sięga 100 i wtedy chyba załącza się wentylator

Kiedy była wymieniana pompa wody?

Jesli niedawno to chłodnicę przepłukać lub wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdecznie za informację, więc w takim razie chyba wszystko jest OK. Jeżeli chodzi o chlodnice to jak będę miał chwilę czasu przedmucham sprężonym powietrzem bo może być zabrudzona - jak to nie pomoże sprawdzę jej przepustowość na wiosnę, może się przytyka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania