Skocz do zawartości

Nubira II - problem z odpaleniem na benzynie.


Gość ursus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc.

Samochód Nubira 2.0 16V 00` z LPG.

Od jakiegoś czasu rano nie zapala na benzynie, co zbiegło się z niższą poranną temperaturą. Wygląda to tak, że silnik jakby chwytał zaraz na początku kręcenia ale nie zapala i tak za każdym razem. Jak przełączę na gaz to odpali i już po chwili mogę do przełączyć na benzynę i chodzi ale na początku przez chwilę nierówno a do tego przy zimnym silniku jak dodaję gazu na benzynie to silnika się przydusza i spada z obrotów, dopiero po chwili się rozkręca. Chcąc ruszyć bez dodania gazu auto zawsze zgaśnie. Nie wiem co będzie z odpalaniem przy dużych mrozach...

Gdy już zapalę i pojeżdżę samochodem nawet jak silnik całkowicie ostygnie odpala na benzynie bez problemu, kłopot jest tylko po nocy, nawet jak jest cieplej około 12 stopni.

Przewody, świece, filtry oraz nowa cewka wymienione jakieś 35kkm temu, około marca tego roku.

Do tego próbowałem zakręcić gaz i wypalić go do zera dzień wcześniej, odłączać akumulator przed porannym rozruchem, dolałem więcej paliwa (ok 1/2 zbiornika), zostawiać samochód dzień wcześniej na benzynie - nie przyniosło to żadnych zmian.

Co robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojeździj ze 2 dni na samej benzynie.

W pierwszy dzień przejechałem jakieś 20km, a drugi ok 150km tylko na benzynie. Oczywiście rano na drugi dzień odpaliłem na gazie, bo inaczej się nie dało i przełączyłem na benzynę. Po drugim dniu jazdy na benzynie rano samochód również nie odpalił na Pb.

Do tego przez pierwsze kilkanaście km jazdy silnik przy każdej zmianie biegów szarpie. Uspokaja się to później, ale delikatnie mimo wszystko jest często wyczuwalne. Silnik trzyma też podwyższone obroty na Pb, po wrzuceniu na luz utrzymują się na poziomie 1500obr/min a po kilku sekundach spadają do około 1200-1300obr/min. Znalazłem informacje o uczeniu wolnych obrotów silnika, zastosowałem się do nich i bez zmian. Wydaje mi się, że zapach spalin jest jakby była zbyt bogata mieszanka, ale tego nie jestem pewien, bo nie jest to dla mnie ewidentnie wyraźne.

Sprawdziłem przewody NW spryskując je wodą, nie ma przebicia.

Zamówiłem czujnik temperatury, jak przyjdzie zaraz go wymienię. Czy jeszcze coś na tym etapie mogę sprawdzić?

Auto na benzynie nie zapala, ale jak tylko odpali na gazie mogę przełączyć na benzynę, silnik przez chwilę pracuje nierówno ale pracuje, przy pierwszym dodaniu gazu z reguły zgaśnie, potem już zostaje to szarpanie i podwyższone obroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić czujnik temperatury płynu, jak to zrobić jest w naszych poradnikach poszukaj troszkę.

 

Np. tu masz lekturę:

http://forum.samnaprawiam...ik+%BFle+zapala

 

Kolego chcesz porady, masz ją na tacy a Ty z niej nie korzystasz

 

Wiesz co jeszcze sprawdź silnik krokowy biegu jałowego napewno będzie bardzo zanieczyszczony olejem sadzą co może w zimnych temperaturach utrudniać jego działanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego chcesz porady, masz ją na tacy a Ty z niej nie korzystasz

No właśnie nie jest tak jak myślisz. Przeczytałem ten temat od deski do deski. Problem w tym, że jako nie mechanik prawdopodobnie nie potrafię wyciągnąć prawidłowych wniosków z tych informacji, bowiem moja sytuacja jest o tyle inna od tych opisanych, że samochód tylko nie zapala na benzynie a na gazie tak i bezpośrednio pod odpaleniu na gazie od razu chodzi na benzynie i zapala również. Prościej by mi było zapewne, gdyby np samochód w ogóle nie odpalał na benzynie:) Do tego mam mało czasu na grzebanie, auto jest w ciągłym ruchu i szukam konkretów, bo takie najszybciej zawsze można sprawdzić.

Wymieniłem czujnik tem. i silnik krokowy - bez zmian. Wydaje mi się, że auto jakby jest ciut żwawsze, ale to już może być efekt psychologiczny. Po tej wymianie na benzynie silnik trzyma jeszcze wyższe obroty (ok 1600-przeprowadziłem programowanie biegu jałowego), które spadają do 1000obr/min od razu pod zatrzymaniu samochodu. Tutaj chciałem zapytać, czy coś z tym wspólnego może mieć mapsensor? Dalszych prób i obserwacji zachowań na benzynie zaniechałem, bo miałem dziwnie rozbieżne wskazania poziomu paliwa. Jak się okazało mam minimalnie dziurawy bak, nawet nie czuć paliwa. Nie wiem więc ile tak naprawdę mam paliwa a zaraz po ostatnim tankowaniu na drugi dzień samochód odpalił normalnie, ale tylko raz. Nie będę więc gdybał, w poniedziałek kupuję bak i w przyszłym tygodniu go wymienię, jak będzie ok i będzie kasa zatankuję do pełna i sprawdzę ile w ogóle pali mi benzyny, bo jakoś też mam tu wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jedne podobny przypadek w Nubirze, zawieszała się pompa paliwa, spróbuj tak zdejmij tylną kanapę tam jest pokrywa do pompy, po przekręceniu kluczyka pompa musi być słychać jak przez moment dobija ciśnienie w układzie, jeśli tego nie słyszysz możesz np gumowym młotkiem uderzyć delikatnie w obudowę pompy po wcześniejszym zdjęciu pokrywy, po uderzeniu przekręcasz klucz i nasłu*** ojejciujejciu! ***esz czy pracuje jeśli pracuje to oznacza że pompa się zawiesza, a co za tym idzie pompa do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
Zamówiłem czujnik temperatury, jak przyjdzie zaraz go wymienię

 

Z opisu wynika jak byk ze czujnik do piachu. Nowy czujnik zamowiłes z odpowiednia wtyczka? (chodzi o kolor)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ursus napisał/a:

Zamówiłem czujnik temperatury, jak przyjdzie zaraz go wymienię

 

 

Z opisu wynika jak byk ze czujnik do piachu. Nowy czujnik zamowiłes z odpowiednia wtyczka? (chodzi o kolor)

 

Szymon czujnik już chyba jest wymieniony czytaj

Wymieniłem czujnik tem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Faktycznie nie doczytalem.

 

Pod komputer próbowałes podpiąć? W celu sprawdzenia jaka temperature "widzi" sterownik.

 

Pompe mozna dac na krótko, albo zmostkowac przekaznik na chwile przed rozruchem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania