Skocz do zawartości

brak mocy po osiągnięciu 160km.


Gość miro1968

Rekomendowane odpowiedzi

witam!posiadam opla omege 2.5td miałem pewną przygode z krawęznikiem dawno temu,podwozie przytarte ,o co chodzi?silnik po przekroczeniu prędkości 160km.jakby odcina paliwo.niema mocy ,wymieniłem chłodniczke intelkulera,przepływomierz ,kupiłem uzywany nowy drogi ,ostatnio również przeciakaja węzyki od nadmiaru w wtryskiwaczach,jest taki zawór w pompie zwrotu paliwa ,do niego idzie węzyk od nadmiaru wtrysków ,myśle ,że on zawodzi,ponieważ ,gdy zdejme zyk od nadmiaru ,przy tym zaworze paliwo wypływa ,sądze,ze zawór ma wine,co do interkulera ,jest jeszcze pocja katalizatora,pytaie ,czy omega posiada sonde lambde,bo moze ja urwałem ,proszę o pomoc.jestem zagranica a auto w kraju

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,podwozie przytarte ,o co chodzi?

Na podwoziu leżą przewody paliwowe. Przy uderzeniu dopływowy mógł zostać klepnięty i przewężyło się światło dolotu czyli zmniejszyła jego przepustowość - za mało paliwa = brak pary. Ale to by musiało występować też na niższych biegach gdzie leci na wysokich obrotach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływomierz ,raxczej ,też padł?

Mógł paść przepływomierz, może błędnie wskazywać czujnik położenia pedału gazu, a może być coś z paliwem. Jeżeli auto jest nie przy Tobie to co Ci można poradzić ...Niech ktoś pojedzie na diagnostykę to sprawdzą parametry Live Data.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak intryguje mnie ten czujnik połozenia gazu ,ja cos tam ,kiedyś grzebałem,ale ,głównie stawiam ,na ten zawór przy pompie,paliwo nie powinno się cofac do wtrysków ,węzykie odprowadzania nadmiaru od wtrysków,węzyki sprawne nowe ,ale to niema znaczenia ,ja to odkręciłem ,,ten zaworek i sa dwie dziurki mała i nieco większ widac spręzynke ,wydaje mi się ,że się zacioł,i trzeba go wymienic ,czysciłem wd40,bez efektu ,,to ,nie bedzie drogie,a przewody ,sa oky ale jak wroce sprawdze,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania