Skocz do zawartości

Jakie opony zimowe


Gość zloty666

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po 6 sezonach zimowych u mechanika pozostały Barumy Polaris 2, bo mimo 4 mm bieżnika kapitulowały na podjeździe z garażu. Obecnie jestem na etapie poszukiwania nowych.

Niestety termin nędzny, bo poprzednie zimówki kupowałem w czerwcu a letnie w listopadzie, dzięki czemu cena była spoko.

Rozmiar, który mnie interesuje: 185/60 R14 82T

Cena: mają być dobre, bo i tak biorę na raty.

Interesuje mnie opinia użytkowników pod kątem zużycia w sezonie, który może być mało śnieżny.

Jazda 70% miasto.

W testach wygrywa często goodyear ultragrip kolejne generacje, ale nie wiem czy nie za szybko będzie znikał bieżnik.

Proszę o pomoc.

Pozdrowionka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dębica Frigo 2.

Moim zdaniem na bazie wieloletnich doświadczeń m.in. z Michelinami, Pirelkami, Continentalami i Kleberami, Dębica nie ma sobie równych. NIGDY nie zdarzyło mi się zakopać na Dębicach. A na innych owszem, dość często.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem dziś kilka testów oponek zimowych i . . . WIELKA NIEWIADOMA :cry:

Pojawiło się więcej zawiłości, pojawiła się Sava Eskimo S3+ w roli "czarnego konia" zimowych testów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te testy, to po prostu artykuły sponsorowane. Każda gazeta lub portal motoryzacyjny ma za to profit. Gdyby znalazł się zloty666 żyjący ze sprzedaży aut, który da nam do testów Tavriję, i zapłaci dodatkowo tyle kasy, że SamNaprawiam utrzyma serwer przez rok-dwa-trzy, to też byśmy pisali, że Tavrija to fajne auto i że ma wiele plusów...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jeździłem na nalewkach. Konkretnie Markgum. Bardzo fajna sprawa w kwestii jakość/cena - naprawdę nieźle.

Jedno ale: strasznie śliskie na mokrym asfalcie były, przy skręcie takie sanki, jakby na oblodzonym, więc ostrożnie posuwaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potwierdzę to co pisał Arek Dębica Frigo 2 moim zdaniem najlepsza opona zimowa, plusami do niej jest cena, i jakość, cztery sezony przejechałem na tych oponach nigdy mi nie powiedziały że nie jedziemy czy tez że się ślizgamy nawet miałem nerwa jak chciałem boczkiem pojechać to skutecznie mi to utrudniały i z racji tych plusów będę je każdemu polecał, a co do testów i reklam, każdy producent opon będzie tak testował żeby jego opona była najlepsza w każdych testach piszą że dobrze się trzyma drogi ale w żadnym teście nie ma słowa ile tej opony zniknie w czasie jazdy po suchym asfalcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna sprawa w kwestii jakość/cena - naprawdę nieźle.

No ja sobie w tamtą zimę do e34 535i kupiłem na tył 2 sztuki 225/45/17 nóweksy i powiem szczerze, że jak chciałem pójść bokiem na śniegu, to musiałem redukować :P

 

I dlatego w tym roku sprawdzę nalewki na calibrze :)

 

Jedno ale: strasznie śliskie na mokrym asfalcie były, przy skręcie takie sanki, jakby na oblodzonym, więc ostrożnie posuwaj.

Będę miał na uwadze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania