Skocz do zawartości

Brava 1.4 12v nie odpala


Gość slawcio1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie jechałem wczoraj swoją bravka z pracy i w pewnym momencie uslyszalem tylko taki zgrzyt i silnik zgasł. Nastepnie chciałem odpalić auto ale nie chciało juz odpalić a rozrusznik dziwnie chodzi jak wiertarka.

Rozkreciłem dzisiaj pokrywe od rozrządu i pasek jest cały lecz kiedy patrzałem na silnik a kumpel odpalał to zauwazyłem ze rozrząd ani nic w silniku podczas odpalnia sie nie rusza i tutaj moje pytanie co mogło się stać? i jak można to naprawic?

 

Olej w poziomie

Alternator podczas proby odpalania chodzi

Na biegu i proba odpalenia samochod rusza do przodu

 

prosze o pomoc z góry dziekuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda na to że Ci się rozrusznik wysypał

Ja mam wątpliwości i nie wiem o co kaman, bo:

pasek jest cały lecz kiedy patrzałem na silnik a kumpel odpalał to zauwazyłem ze rozrząd ani nic w silniku podczas odpalnia sie nie rusza
Alternator podczas proby odpalania chodzi

Czyli rozrusznik kręci, bo kręci się altek. Skoro stoi rozrząd, to mi to wygląda na ścięcie klina rozrządu na wale korbowym. Czyli głowica do roboty - pogięte zawory i połamane prowadnice... Poza tym:

w pewnym momencie uslyszalem tylko taki zgrzyt i silnik zgasł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie dzisiaj zabrałem się za swoją bravke i okazało się ze pasek rozrządu stracił 19 ząbków i przez to się nie obracało górne koło rozrządu a pod dolnym były oberwane ząbki. Na całe szczęście okazało się że silnik jest bezkolizyjny i wystarczyło założyc nowy pasek i autko śmiga już. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania