Skocz do zawartości

Klapka wlewu paliwa Astra G montaż, zabezpiezenie.


pyly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ktoś ułamał mi klapkę wlewu paliwa i ukradł korek od wlewu. Nie mam ani klapki a ni korka.

Jak to prowizorycznie szybko zabezpieczyć?

Ktos wie może jak się montuje nową klapkę, jak się dobrać do tego mechanizmu.

Korek byl bez kluczyka.

Da się dokupić korek na kluczyk?

Beznadziejnie to jest w ogole zabezpieczone. Plastikowa klapka ktora mozna wylamac bez problemu no i odkrecic korek i dobrać sie do paliwa.

Teraz mnie jeszcze zastanawia czy mi cos do baku nie wrzucili.

Krew by to zalała.

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to prowizorycznie szybko zabezpieczyć?

Takie coś:

18050.jpg

Koszt 3 złote.

 

Ktos wie może jak się montuje nową klapkę, jak się dobrać do tego mechanizmu.

Jak zajrzysz to powinno być widać 2 wkręty. Jak je odkręcisz, to ramię klapki wychodzi z wytłoczenia blachy błotnika i da się ją wyjąć (lub pozostałośc po niej)

 

Da się dokupić korek na kluczyk?

Tak.

Ople bez centralnego zamka miały korki na kluczyk. Allegro i szukaj - astra F, G, Vectry, Calibry... 15-20zł i jest.

 

Teraz mnie jeszcze zastanawia czy mi cos do baku nie wrzucili.

Tego nie stwierdzisz bez demontażu zbiornika i wylaniu paliwa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękie.

Właśnie taki korek w miedzyczasie kupilem, dokladnie taki sam na stacji benzynowej.

Ehhh i znowu zaczyna sie chodzenie po szrotach...

 

Edit:

A czy orientujesz się czy klapki (nie korki) z kombi równiez pasują do hatchbacków?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Nie wiem jeszcze jak poradzic sobie z kolorem. Tutaj na zdjeciu

http://img04.allegroimg.pl/photos/oryginal/18/51/00/08/1851000897

ta bordowa to to jak jakby byl moj kolor ale jak dopytalem na aukcji o dokladny kod koloru to podano mi jednak nie ten mój tylko Z592, a z tego co pamietam moj kod to Z50C, czy jest szansa że te kody to ten sam kolor, czy raczej to wątpliwe. Jaki kolor lepiej kupić zeby ewentualnie jakims sprayem odpowiednio dobranym to pomalować? Taką w moim odcieniu czy też jakąś jaśniejsza?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy raczej to wątpliwe

Wątpliwe. Oznaczenie koloru to nie tylko wskazanie koloru ale i odcienia.

 

Jaki kolor lepiej kupić zeby ewentualnie jakims sprayem odpowiednio dobranym to pomalować?

Jedź na mieszalnię lakierów. Dobiorą ci komputerowo lakier i nabiją w spraja. Zapłacisz 30-40 zeta za akryl i 50-60 za metalik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu to cena rośnie zatrważająco.

Dzięki za kompleksową informacje :)

Do metalika jeszcze jakis bezbrawny lakier się używa jak wyschnie ten kolorowy. Czy to znaczy ze bede musial sie jeszcze w taki zaopatrzyc? Chwyci w ogole taki spray na inny lakier? Czy trzeba to zdzierać i w jakies podklady się bawic jescze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to znaczy ze bede musial sie jeszcze w taki zaopatrzyc? Chwyci w ogole taki spray na inny lakier? Czy trzeba to zdzierać i w jakies podklady się bawic jescze?

Matujesz i malujesz. Jak baza podeschnie (przestanie się błyszczeć) to malujesz klarem i zostawiasz do całkowitego wyschnięcia. Nie trzeba żadnych podkładów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania