Skocz do zawartości

EL.SZYBY W PUNTO2-PRZERÓBKA


Gość DARECKI

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM... nudy-nudy..i tak juz jak jest tu takie forum,to warto pisać i pytać..mam punto kupione w salonie 5 drzwiowe i mam zamiar zrobić sterowanie el szyb w drzwiach przednich,,zakupiłem juz konsole do sterowaia szybami-podnośniki el.do szyb d modelu 5-cio drzw..pytanie.....ja posiadam w aucie obecnie panel,który ma tylko 3 okragłe guziki[ halogen-awaryjne -grzanie tyl.szyby] tzw-golas.zakpiłem panel do sterowania szybami maja cy w srodku przyciski do sterowania tymi szbami. w moim panelu jest tylo jedna kostka ,która jest podpieta do panel,czy we wiazce w desce rozdzielcze jest ta ruga wtyczka[ gdzieś spieta z gł.wiazka instalacji? czy jest to wersja tylko tak jak jest [ wyjscie jednej kostki pinowej]..wczesniej jak wyciagałem tapicerke podłogi ,to widziałem pod okolica foteli przednich wiazki zakończone wtyczkami,oraz wiazka z wtyczka w okolicy lewarka hamulca recznego..czy jest waszym zdaniem tak,ze instalacja w ,,golasach ,, jest pełana ,tylko róznica polega na tym,ze zalezy od wersji wypasu? mam też zamiar zmienic licznik ,na wrsje z obrotomierzem,ale to jeszcze kiedys zapytam..pozdro-jak sie nudzicie ,to prosze -napiszcie ,czy warto szukać tej wiązki pod panel sterowania el.szybami.....pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że warto szukać niż produkować swoją wiązkę, proponował bym w sieci poszukać schematu elektrycznego lub podaj rocznik model może coś znajdę w swoich zasobach i się zobaczy na kartce czy jest przygotowana instalacja czy też nie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punto 2 rok-grudzień 2002-silnik 1,2 8v...typ 188A...bez wsomagania-central-airbag kierowcy-5 drzwi... licznik ta wersja uboga, tylko poziom paliwa i predkość--panel ten nad pokretłami sterowania ogrzewania ma tylko trzy właczniki--halogen -awaryjne i włacznik ogrzewania tylnej szyby..dzięki za zainteresoanie sie moim pytaniem.. ArKos---nie krzycz na mnie.... :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wyłącz tego cholernego capslocka... czytać się nie da.

Będę takie posty z mety walił do kosza i dzielił warnami, bo pisząc przecież widać, że jedzie się wielkimi - ślepy nikt nie jest.

Ja już mam dość zwracania uwagi w tak elementarnych kwestiach.

Popraw posta albo go wywalę i powiem "TAK JAKOŚ WYSZŁO".

 

 

Edit:

Dziękuję - nie krzyczę tylko zwracam uwagę... spokojnie ją zwracam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes997, ma racje lepiej poszukać-ja ostatnio znalazłem z HLX za przysłowiową flaszkę i mam teraz cztery szybki :-D

zawsze warto udoskonalać auto-chyba,że zaraz je sprzedajesz ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne wiązka szyb będzie zintegrowana z wiązką reszty. VW nawet instalacji głośników i radia nie prowadzi, jeśli się tego nie zamówi i nie dopłaci. Nie ma chyba głębszego sensu polować na wiązkę, bo może zetrwać sporo czasu. Ja bym poprowadził brakujące 3 kabelki i basta. Ma być "+", "+" po stacyjce i masa. Z wyłączników do przednich słupków pojechać i wejść w drzwi. Tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak,ale wtedy nie zastosowałbym tych orginalnych właczników do sterwania szyb,które kupiłem jako panel ..trzeba wtedy szukać innych osobnych właczników i gdzieś je umiejscowić :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd. Jest jedna kostka, ale niewykorzystane piny z przełączników i w nie trzeba wleźć. Zresztą najprościej sprawdzić, które piny zajmują wyłączniki szyb, i czy w tych pinach kostka ma okablowanie. Jeśli ma, to znaczy że jest instalacja pod szyby. Jeśli nie to robota.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania