Skocz do zawartości

Opel corsa b 1,2 błąd 44


Gość maras790501

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maras790501

Witam w corsie wyskakuje mi błąd 44- sonda lambda lub jej obwód,za uboga mieszanka paliwowo powietrzna. Czy to pompka paliwa może się kończyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może. Ale silnik miałby muła, był słaby i nie chciałby wchodzić na obroty.

Bardziej sama sonda świruje.

Wykręć jakąś świece i zobacz jaki ma nalot. Jeśli kolor kawa z mlekiem to jest okej. Jeśli bardziej piaskowy wchodzący pod biały to za ubogo. Jeśli ciemny, lekko okopcony na czarno to za bogato.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maras790501

Świece ładne kawa z mlekiem. Silnik ma ogólnie bardzo dobrego kopa w porównaniu do innych corsinek z tym samym motorkiem. Jak jest zimny to w fotele wciska. Spalanie trochę powyżej normy.Ale wróćmy do tematu. Nieraz odrazu po odpaleniu szarpie krztusi się i ma właśnie muła, a nieraz dopiero po przejechaniu kilku kilometrów. Check też nie zawsze się zapala. Miałem kiedyś problemy z EGR ale żadnych objawów nie było oprócz zapalającego się checka. Nic z nim nie robiłem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość maras790501

Więc tak.Przed awarią padła pompka paliwa, z racji tego że do szrotu mam 500 metrów, aw sklepie akurat nie mieli na miejscu kupiłem używkę ze szrotu za 30 pln. W zbiorniku było sporo syfu więc wyjąłem całą obudowę filtra, żeby wyczyścić. I tutaj dałem ciała.Przy przewodzie powrotu paliwa który wchodzi do obudowy pompy jest taki zaworek ze sprężynką i odwrotnie go zmontowałem. Po przejechaniu jakiegoś dystansu pompka nie mogła zaciągnąć paliwa i z tego to szarpanie i uboga mieszanka. Chwalić się czym niema ale napisałem ku przestrodze. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

:lol::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania