Skocz do zawartości

Problemy z odpaleniem Astry H z silnikiem disla 1,7


Gość markos

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry mam problem z odpaleniem,otóż przy słonecznej (gorącej)pogodzie po przekręceniu stacyjki nic się nie dzieje i dopiero za którymś razem odpala.Gdy jest zimny i na dworze też chłodno to problem nie występuje. Dziwne ale naprawdę mam przekonanie że zależy to w dużym stopniu od pogody.Nadmieniam że samochod jest z 2005 roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos, jeżeli jest temperatura powyżej bodajrze 15stC to świece nie grzeją wiec a skoro silnik jest ciepły to powienien lepiej palić :-|

 

markos, ja mam podobny objaw w combo z17dth jak silnik jest zimny pali od strzała ,gdy jest ciepły odpala po 15-30s kręcenia rozrusznikiem . Typów co może byc padnięte mam setki a jak sie okazało ze mam wtryskiwacze denso to już wogóle, ja proponuje sprawdzić wtryskiwacze na menzurkach i ciśnienie na listwie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brodal, właśnie dlatego piszę o nim. Jak jest zimno to nie dość że grzeje świece, to jeszcze wydłuża czas wtrysku czyli wzbogaca mieszankę. Ciepły silnik na bogatej mieszance ma biede zapalić. Jak sfiksował moduł lub dostaje błędne dane o temperaturze, to mi to pasuje do objawów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje zdjąć wtykę z czujnika temp płynu jak jest ciepły:

1. jeżeli odpali znaczy że brakuje mu paliwa bo po zdjęciu wtyki elektronika zwiększy dawkę rozruchu

2. jak nie zapali to go przelewa.

Miałem taki przypadek w golfie 1,9 tdi (pkt 1.)ciśnienie w cylindrach padało trzeba było zwiększyć dawkę rozruchu w wyższych temperaturach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

otóż przy słonecznej (gorącej)pogodzie po przekręceniu stacyjki nic się nie dzieje i dopiero za którymś razem odpala

 

A ja mam pytanie, co masz na myśli pisząc te słowa nic się nie dzieje, nie kręci nie świeci, koledzy tu flaki wypruwają kombinują, więc sprecyzuj swoje pytanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania