Skocz do zawartości

Silnik gaśnie w momencie dodawania gazu.


Gość Jan Szymczuk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jan Szymczuk

Opel Rekord 1,8 automat, gaźnik varajet II. ssanie elektryczne.

Gaźnik 2 lata temu po naprawie i rok po czyszczeniu z powodu brudnego paliwa.

Fachowe czyszczenie w najbliższym warsztacie aż w Warszawie kosztuje 350 zł.

Gaźnikowiec twierdzi, że należy oczyścić dyszę, która znajduje się wewnątrz gaźnika.

Rozmontowałem gaźnik sam, przemyłem ale takiej dyszy nie znalazłem.

W wyniku przemycia silnik uruchamiam " za dotknięciem" bez gazu no i pracuje pięknie i cicho - wskazówka obrotomierza nie wykazuje najmniejszych drgań.

Problem natomiast jest z ruszeniem z miejsca, a jeśli już się uda to i tak silnik zgaśnie przy wjeździe na nawet niewielkie wzniesienie i przy chęci przyspieszenia.

Ogólni mechanicy mówią, że gaźnik ten nie posiada wewnętrznej dyszy i ja też takiej nie znalazłem.

Co więc w tej sytuacji mogę zrobić by uniknąć sporych kosztów czyszczenia gaźnika u specjalisty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że kolega to napisał ale w gaźnikach są minimum dwie dysze jeśli gaźnik ma dwa gardziele dysz może być trzy lub nawet cztery, jedna dysza odpowiada za wolne obroty i jest na zewnątrz przykręcona i w komorach pływaka jest dysza główna odpowiedzialna za normalna jazdę, i teraz tak jeśli silnik dobrze kręci na jałowych a jechać nie che to może być albo za niski stan paliwa w komorze i gaźnik ma za mało paliwa bo normalnie kręcić, może być tez stan paliwa prawidłowy a zapchana dysza główna efekt taki sam ty mu gaz a on hmmm dysza o której mowa na rysunku chyba ma numer 40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania