Skocz do zawartości

Parownik widziany z bliska.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W mojej astrze wziąłem się za wymianę filtra kabinowego. Pominę bluzgi, bo mnie krew prawie zalała jak zobaczyłem tą genialną mysl konstruktorską pod względem umiejscowienia tego filtra oraz to w jaki sposob trzeba go tam na czuja upychać i tak nie mając pewności czy leży dobrze, choć ręką powykrecaną na wszystkie strony czuć ze ten filtr się tam strasznie męczy i raczej nie jest dobrze dopasowany. Poza tym cąły syf leci do tej komory filtra oraz w dmuchawe, to jakiś skandal.

Chciałem zapytać czy parownik to sa te żeberka, których praktycznie dotyka filtr? to znaczy, powietrze najpierw przedzi przez filtr a następnie wpada na parownik? Zrobiłem mu zdjęcia aby zobaczyć czy sie zagrzybil i chyba wygląda w porządku. Może ktoś potwierdzić?

Bo nie wiem czy jest sens odgrzybiac, bo na on dobiero z 1,5 roku.

newsdc17987.th.jpg newsdc17988.th.jpg

 

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powietrze przechodzi najpierw przez filtr potem na parownik i nagrzewnicę, widzę że masz ładnie czysty ale nie zaszkodzi odgrzybić, grzybek może siedzieć nie tylko w parowniku ale i w kanałach powietrznych, zalecane jest raz na rok odgrzybianie oraz wymianę filtra kabiny, co do wymiany to jest masakra :cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Czyli mam pryskać na ten parownik ma się rozumeić? Zorumiem ze pryskając jaims środkiem odpowiednim on dolecie rowniez głębiej?

Czytałem aby nie psikac w kanały, bo sa nieszczelne i jesli chodzi o środkowe kanały, to zalewa ludziom radia, jakieś przeaźniki i kostki czy coś w tym stylu.

Jest jakiś środek wrth w ktorym jets napisane aby psikac nim w odprowadzenie wody z paronika. To znaczy, ze musze zrobić spod auta? Nie pisz tam nic o piskaniu na parownik od strony filtra (pewnie dlatego ze to ewenment astrach G. Poza tym jak wsune od dołu to nie bede wiedzial po czym tak naprawde psikam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten samochód ma "wyjątkowy układ" :)

 

wyjątkowe o jest twoje zdrowie i osób przewożonych, myślę że jak rozsądnie rozpylisz i nie będziesz lał aż będzie ciekło po złączach, stycznikach i radiu nic nie stanie się poza tym że zabije roztocza grzyby i pleśnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chodzi o to, czy mam psikać tego wurth'a bezposrednio na parownik w miescu, gdzie jest fiiltr (oczywiscie jak go wyjmę) czy bawic sie w jakies wprowadzanie rurki od dolu auta przez wylot?

Pozdraawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania