Skocz do zawartości

opel astra f 94.r.


Gość hubert36

Rekomendowane odpowiedzi

Gość hubert36

Witam serdecznie i prosze o pomoc . mam opla astre f 94 rok combi silnik 1,4 na gaz i benzyne gdy podjezdzalem pod gorke usluszalem raptowne stukanie w silniku przypominajace stukanie mlota pneumatycznego gdy stanolem i sprawdzilem stan oleju byl minimalny a dzien wczesniej dolewalem , gdy zaczolem jechac dalej po uzupelnieniu oleju samochod stracil moc zaczol kopcic i przy dodawaniu gazu stukanie znacznie sie zwiekrzalo . Prosze o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczol kopcic

Sinoniebieski czy biały czy czarny dym?

 

przy dodawaniu gazu stukanie znacznie sie zwiekrzalo

Wskazuje na obróconą panewkę. Być może utrata mocy związana jest z pęknięciem gniazda zaworowego i wpadnięciem fragmentu do komory spalania, czemu też towarzyszy stukanie.

Może przeskoczył pasek rozrządu i zawory spotykają się z tłokami - stąd stukanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubert36

dym byl bialy a stukanie jest ruwnomierne , mozliwe ze zaplon. nie znam sie ale stukanie raczej nie wskazuje na kawalek jakiegos fragmentu w komorze spalania , najgorsze to to ze jestem w norwegii ale mam znajomego co ma warunki do naprawy . od czego proponujesz zaczac

 

[ Dodano: 2011-07-18, 16:13 ]

a i jeszcze jedna sprawa .jak odpale silnik to przez chwile pracuje i po chwili spadaja obroty i gasnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3
od czego proponujesz zaczac

 

Podstawy... sprawdz ustawienie rozrzadu jesli jest ok to odpalic i osluchac silnik stetoskopem (lub kijem) jesli wali z dolu to panewka, jesli góra to glowica.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubert36

no rozebralem silnik rozrzad byl ok. ale uszczelka pod glowica od 3 do 4 komory przepalona na szczescie tylko uszczelka pod glowica no i brak miedzy glowica a klawiatura uszczelki i rozszczelnienie na doprowadzeniu do komory silnika powietrze i olej . powiem wam ze sam nie wierze ze tylko to ale dzieki wszystkim za podpowiedzi . pozdrawiam :-D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hubert36

z tego co mi norweg powiedzial to z powodu tej przepalonej uszczelki w komorze spalania doszlo do zaburzenia pracy tlokow i one powodowaly ten stukot . zadne czecci nie byly uszkodzone . a powiec co moglo byc przyczyna tego przepalenia bo to mnie zastanawia i czy musze wymienic tez olej jak byl tez plyn z chlodnicy w cylindrze

 

[ Dodano: 2011-07-20, 09:04 ]

witam po wymianie uszczelek samochod chodzi jak przczola , wczoraj zlozylem jeszcze wymienie dzis olej i to bedzie wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
n brak miedzy glowica a klawiatura uszczelki
bo tam chyba nie ma uszczelki tylko silikon się daje

ja sobie przepaliłem uszczelkę jak mi wąż od chłodnicy strzelił i troszkę się silniczek zagotował, zaczą mi spalać 5l płynu chł. na 50km :-o:-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tam chyba nie ma uszczelki tylko silikon się daje

 

Tam jest uszczelka, jeszcze się nie spotkałem z silnikiem bez uszczelki między blokiem a głowicą, uszkodzenie występuje samoistnie to jest miejsce gdzie jest jej najmniej i największa siła na nią działa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelka jest na głowicy pomiędzy blokiem ale wyżej jej nie ma jest faktycznie dawany silikon na wysokie temperatury , specjalny do silników i następnie pod pokrywą jest uszczelka.

 

raczej nas nie zrozumiałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania