Skocz do zawartości

citroen c4 picasso 2008 świeci airbag


Gość djsun

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Kupiłem citroena z 2008 roku z wystrzeloną jedną poduszką w fotelu... Po podłączeniu pod komputer Bosha na warsztacie wyszło mi że airbag ma 3 błędy... Nie mogę się doszukać nigdzie co oznaczają te kody...

 

69B

6C1

6C3

 

może ktoś mi pomoże... dzięki z góry

 

Pozdrawiam!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jak auto miało bum, to sterownik airbag bezwzględnie należy wymienić.

Po pierwsze: będzie pamiętał, że odpalił poduszkę.

Po drugie: będzie sygnalizował, że tej poduszki nie ma pomimo, że dasz sprawną.

Po trzecie: nie wiem na co liczysz w wypadku "zużytego" sterownika - to tak, jakbyś oczekiwał cudów od wylanego i bezużytecznego amortyzatora licząc na to, że auto będzie się prowadzić jak po sznurku. Samo się nie naprawi.

 

Chyba, że podmieniłeś sterownik na bezwypadkowy w 101% i są błędy. Sterownik jest podłączony do linii VAN i to niekoniecznie musi być jego wina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pytanie jest proste co oznaczają te błędy :-D Na chwilę obecną nie wymieniałem nic, ale świecą się dwie poduszki a strzelona była jedna.... Nie wiem teraz czy i co jest zepsute, po to poprosiłem znajomego co ma komputer żeby mi sprawdził. Nie ma on jednak tabeli błędów CITROENA i o to mi chodzi..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to idę o zakład, że jeden z błędów to będzie niewłaściwa rezystancja poduszki bocznej (tej wystrzelonej) a drugi błąd przypuszczam bedzie tyczył samego sterownika.

 

Wymień ten sterownik a nie dociekaj i nie kombinuj jak koń pod górę. I tak nie będzie działać jak powinien.

 

Nie wiem czy znajdziesz tabele kodów poduszek, bo sam kiedyś szukałem i kupa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkos ok... ale ja właśnie mam 3 błędy i nie wiem czy nie jest uszkodzona któraś poduszka jeszcze..... Coś o czym mi sprzedający nie powiedział...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie taniej w ASO :shock: No chyba że wujek jest włascicielem.... Tytuł tego forum sam naprawiam .. no coment!

 

A tak pozatym "moderatorzy" czytajcie ze zrozumieniem.... Podpinałem już auto pod komputer Bosha i mam konkretne odpowiedzi dotyczące poduszek, szukam " tylko " albo " aż " oznaczeń błędów airbag dla Citroena i tyle w temacie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie taniej w ASO :shock: No chyba że wujek jest włascicielem....

 

Miałem na myśli taniej kwestie kupowanie po kolei wszystkich elementów poduszki zanim trafisz na uwalony.

 

A tak pozatym "moderatorzy" czytajcie ze zrozumieniem....

 

czytamy nawet bardzo ze zrozumieniem

 

Podpinałem już auto pod komputer Bosha

 

mam lodówę, wiertarkę tej firmy i co lodówka chłodzi jak każda inna a wiertarka robi takie same dziury jak wiertarka z Tesco

 

i mam konkretne odpowiedzi dotyczące poduszek

 

co to za konkretne odpowiedzi masz, kod błędu więc śmiem domniemywać że ten komputer Bosch to jakaś lipa że nie wyświetla konkretnego komunikatu co jest uszkodzone, tak bynajmniej jest w większości testerów i komputerów diagnostycznych

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł tego forum sam naprawiam .. no coment!

 

Załóż własne... Tytuł se wybierz jaki ci się widzi:

 

- o kombinowaniu jak koń pod górkę*

- jak samemu sobie utrudnić życie*

- kup walnięte auto i kombinuj z poduszkami*

- jak zarobić na auto bezwypadkowe*

- citroen - moja obita miłość*

- jak przyczaić wystrzelone poduszki, żeby sprzedać padło po wypadku*

i tak dalej....

 

* - wybrać żądane wedle uznania, resztę skreślić.

 

Starczy.

Jak kolega taki mądry, to "moderatorzy" zamkną i tyle z tego na koniec wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania