Skocz do zawartości

Wywalenie katalizatora astra f hb 94r jak?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej zabieram się do wywalenia katalizatora z auta co mi potrzebne czy sprawara czy wystarczy rurka długości wyciętego katalizatora większej średnicy i cybanty czy jest inny sposób proszę o jakieś rady co i jak...

 

Powód wymiany:

1.Zwiększenie mocy o 2%

2.podejrzenie że jest "zapchany" bo w tylni wata odpadła i zapchała wylot jeździłem tak 2tyg...

3.A na co mi on :):lol2:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Zwiększenie mocy o 2%

 

nie odczujesz tej mocy

 

2.podejrzenie że jest "zapchany" bo w tylni wata odpadła i zapchała wylot jeździłem tak 2tyg...

 

w katalizatorze nie ma waty tylko w tłumikach i z nich Ci ta włóknina wychodzi, wywalisz katalizator i dalej będzie zawalony układ wydechowy

 

3.A na co mi on :):lol2:

 

Dbaj o środowisko :lol::lol:

 

 

a jak już tak bardzo chcesz się go pozbyć to pomysł z większą rurą jest całkiem ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy kat jest skrecany czy jest wspawany i wycinka mnie czeka?

 

Skręcany.

 

Zwiększenie mocy o 2%

 

:-D

Pewnie kosmiczne przyspieszenie dostanie ;-):-P

 

podejrzenie że jest "zapchany"

 

Wykręć i popatrz w dziurę kata. Jak zobaczysz światło, to znaczy że jest drożny. Acha, nie musisz iść w stronę tego światła :-D;-)

 

wata odpadła i zapchała wylot

 

Wymieniaj tłumiki a nie wycinaj kata. Kat ma ceramikę w środku, a watę akustyczną mają tłumiki.

 

na co mi on

 

A czemu ma nie być?

Rozumiem, że uturbiasz silnik i lecisz w kierunku każdej 0.000001 konia mechanicznego... Ale w 75 konnym silniku? :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nie wiem czy to dobry pomysł z tą strumienicą ale jak znasz się na tym i zrobisz to dobrze to spoko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w czym mam się znać?

 

Strumienica łuskowa ma na celu (przyspieszenie) opróżnienia spalin z układu wydechowego tak by w rezultacie osiągnąć podciśnienie tuż przy zaworze wydechowym tak by spaliny były zasysane z komory spalania. Powoduje to większą wydajność energetyczną silnika. Powinieneś znać prawa dotyczące przepływu spalin przez rurę wydechową. Takie wycięcie katalizatora i wstawienie w jego miejsce strumienicy może spowodować fale odbite co spowoduje cofnięcie spalin do komory spalania i duży wzrost temperatury spalania co za tym idzie uszkodzenie uszczelki głowicy lub wypalenie zaworów.

Jeżeli chcesz założyć strumienice oddaj auto do warsztatu co wstawiają tłumiki i mają doświadczenie w w/w temacie.

A tu lekturka : http://oldtimery.com/index.php?option=com_content&view=article&id=19:uklad-wydechowy&catid=26:warsztat&Itemid=491

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mieście biorą ok 150 zł (robocizna + strumienica). A ty jak już dobrałeś właściwą do swojego auta to musisz wstawić zgodnie ze strzałką później cieszyć się jazdą i dobrze odprowadzanymi spalinami poza obrys samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania