Skocz do zawartości

Daewoo Tacuma nie pali na zimnym silniku


Gość Roman1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. od pwenego czasu mam problem z zapaleniem silnika zimnego,to znaczy zapali na chwilkę i gaśnie dopiero po kilku prubachi trzymaniu nogi na pedale gazu po osiągnięciu odpowiedniej temperatury przełączy się na LPG silnik pracuje prawidłowo.w ciągu dnia podczas nawet dłuższego postoju nie mam żadnych problemów wszystko pracuje ok .Zmieniłem filter paliwa oraz czyściłem filtr który znajduje się przy pompce paliwowej wewnątrz zbiornika, niestety żadnych efektów to nie przyniosło.Problem mój pojawił się mniej więcej wtedy gdy spory kamień uderzył podczas jazdy w bak paliwa i tak pechowo w miejsce gdzie akurat jest pomka paliwa i jest w tym miejscu wgniecenie .nie przypuszczam by miało to wpływ na mój problem , prosze o odpowieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przypuszczam by miało to wpływ na mój problem

 

ja przypuszczam że jednak może mieć wpływ,w pompce paliwa jest zaworek zwrotny który uniemożliwia powrót paliwa do baku, a tu wygląda na to że przez noc paliwo ucieknie do baku i zanim na pompie to musisz trochę pokręcić możesz też mieć uszkodzony czujnik temperatury i jak silnik jest zimny to czujnik podaje zafałszowane dane i silnik nie potrafi się rozkręcić dopiero jest wszystko ok jak silnik nabierze odpowiedniej temperatury.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma problem zassać paliwo. Skoro wgniecenie jest w miejscu mocowania pompy, to mogło przytkać wgnieceniem smok pompy.

Wyjąć pompę, gruby i czysty kij włożyć w to miejsce i strzelić z młotka, czyli wyklepać wgniecenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania