Skocz do zawartości

Problem z gazem w oplu astra


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z gazem ostatni tydzień śmigałem na PB by "przeczyścić" wtrysk dziś przerzuciłem na LPG i auto zgasło odpaliłem to odpaliło po 3sec zgasło i tak z 20razy odpalałem za każdym razem tak samo Ruszyłem na PB po rozpędzeniu przerzuciłem na LPG i auto zamuliło pedał w podłogę zero reakcji auto sie toczyło na biegu i po pewnym czasie załapał i tak jeździłem cały dzień... z 2 tyg temu objaw pokazywał się taki podczas jazdy auto zaczynało szarpać jak by gaz się skończył i pomagało przyciśniecie gazu do podłogi było prk pryk pryk i po 30sec wszystko wracało do normy.

 

 

Sorki za chaotycznie napisany watek, jak będę przy swoim kompie poprawie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objaw pokazywał się taki podczas jazdy auto zaczynało szarpać jak by gaz się skończył

 

Jak gazu brakuje to brakuje gazu a nie jak piszesz że silnik szarpie, z tego co opisujesz silnik dostaje albo za dużo gazu i nie potrafi go skonsumować lub może być tak że dostaje dwa paliwa jednocześnie, co by nie było jest to łatwo sprawdzić, odpal benzynie przełącz na gaz i wyciągnij bezpiecznik pompy paliwa, w ten sposób silnik dostanie tylko gaz, druga sprawa łatwiej by było zdiagnozować usterkę wiedząc jakiej generacji masz instalację.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz jest pełna butla,po przełączeniu na gaz auto odpala 3 sec i gaśnie pomimo ze pedał w podłodze jest jedynie by jechać na gazie jest rozpędzenie auta na PB przełączenie na gaz i pedał gazu w podłodze obroty zerowe i toczenie sie do momentu az silnik załapie po jakiś 30sec i wtedy jeździ się na gazie już normalnie.

 

Nie wiem jakiej do gen instalacja auto mam z 94r gaz z 2004

kod silnika x16sz 1,6 parownik landi pe98 po zmianie membran i czyszczeniu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak pisałeś Grześ ale efektu nie było (o ile dobry bezpiecznik wyjmowałem bo tylko na jednym auto gasło i nie zapalało)

 

Patrząc na styki od elektromagnesów zobaczyłem że są(były) luźne może być to powodem że rozłączało gaz.Zacisnąłem je na razie nie jeździłem ale zobaczymy może to być to.

 

Jak masz jakieś pomysły jeszcze to pisz warto posprawdzać wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania