Skocz do zawartości

wentylator chłodnicy nie działa


Gość henry2009

Rekomendowane odpowiedzi

Gość henry2009

Witam,wczoraj przy jeździe po mieście[korki]zauważyłem że wskaźnik temp.cieczy w chłodnicy jest na czerwonym polu. Wjechałem na parking,sprawdzam gdzie tkwi przyczyna,odłączyłem wtyczkę wentylatora i na krótko -cicho.Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki,ten od wentylatora spalony-zmiana i nic. Dziś wykręcam wentylator,aby sprawdzić silnik .Przy okazji wyszło że brak napięcia na ciśnieniu oleju. Co mogło być przyczyną tej awarii. :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykręcam wentylator,aby sprawdzić silni

 

i co z tym silnikiem ?? jak każdy silnik może się zatrzeć lub spalić, to że bezpiecznik wybiło nie oznacza że może być silnik uszkodzony równie dobrze może być gdzieś zwarcie na gablach lub brak masy, żeby to sprawdzić blokujesz wyłącznik na krótko i mierzysz na wtyczce silnika czy jest napięcie jeśli jest silnik do wymiany jeśli napięcia nie ma trzeba szukać przyczyny

 

Przy okazji wyszło że brak napięcia na ciśnieniu oleju

 

tu też nie wiem o co Ci kaman jak może być na tym czujniku napięcie jak on jest sterowny masą czujnika no chyba że masz czujnik z dwoma kabelkami ale nawet gdyby to napięcie jest podawane na czujnik ciśnienia który zwiera lub rozwiera jak masz dwa przewody to może być powiązane z tym wentylatorem może sa na jednej gałęzi zasilania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość henry2009

Witam ,w moim escorcie jest dwa przewody do czujnika wentylatora ,a czujnik oleju jest sterowany poprzez wentylator,tak wynika z schematu. Dziś sprawdzę silnik wentylatora oraz przekaźnik w komorze silnika. Potem napiszę jak to wygląda.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość henry2009

Witam, sprawdziłem -silnik wentylatora ok.przekaźnik dobry,ale okazało się że przewód czarny z czerwonym paskiem przerwany.Polutowałem przewód i wentylator działa,czujnik ciśnienia oleju jest ok.więc autko mam sprawne.Dzięki wszystkim za porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<html> <head> <title>Untitled Document</title> <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250"> <style type="text/css"> <!-- body,td,th { font-family: Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 12px; color: #000000

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania