Skocz do zawartości

Tigra - nie działa cześć elektryki po zmianie akumulatora


Gość Dlugi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem dość dziwny :)

Byłem zmuszony wyjąć akumulator z Tigry na jakąś godzinę, gdy włożyłem go na swoje miejsce przestało działać

- uchylanie szyby pasażera przy zamykaniu bagażnika

- nie działają światła cofania przy włączeniu biegu wstecznego

- wcześniej szyby same opuszczały/zamykały się po przytrzymaniu przez chwilę przycisku teraz trzeba dusić przycisk, aż szyba się opuści/zamknie

 

Wszystkie bezpieczniki okey.

Ktoś ma pomysł ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wcześniej szyby same opuszczały/zamykały się po przytrzymaniu przez chwilę przycisku teraz trzeba dusić przycisk, aż szyba się opuści/zamknie

Moduł komfortu wymaga zaprogramowania. Na zamkniętej szybie naciśnij przycisk zamykania na 3s. I ponownie na 3s.

Osobno programuje się prawą i lewą. Prawa być może z uwagi na to nie usuwa się przy zamykaniu klapy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- wcześniej szyby same opuszczały/zamykały się po przytrzymaniu przez chwilę przycisku teraz trzeba dusić przycisk, aż szyba się opuści/zamknie

 

musisz szyby zaprogramować, zamknij szybę i trzymaj tak długo aż usłyszysz wyłączenie się przekaźnika w mechanizmie, i tak robisz z każdą szybą.

 

uchylanie szyby pasażera przy zamykaniu bagażnika

 

to się chyba programuje w ten sam sposób co szyby w drzwiach, musisz spróbować,

co do świateł wstecznych może wyskoczyła wtyczka ze skrzyni, lub spaliły się żarówki skoro bezpieczniki dobre, światła wsteczne nie mają nic wspólnego z odłączaniem akumulatora i programowaniem, w skrzyni jest wyłącznik który zamyka obwód i to jest tyle.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes997 ok jutro spróbuje zaprogramować i zostaną tylko światła cofania do "załatwienia"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość Opel Tigra

Hej, wiem że trochę czerstwy temat, ale ciekawi mnie co to uchylanie szyby pasażera przy zamykaniu bagażnika? sama sie uchyla jak zamykasz bagaznik? nie kumam... :-/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w Tigrach od pewnego rocznika przy zamykaniu bagażnika automatycznie uchyla się szyba pasażera. Ma to przeciwdziałać powstawaniu zbyt dużego ciśnienia w kabinie, co mogłoby prowadzić do wydmuchania przedniej szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolegi córka ma tigrę i też jak otwierasz tylną klapę okna się uchylają

Mała kabina, duże furtki i tak jest :P W szpachlibrze jak pyrgnąć drzwiami to szyberdach prawie wypada :D Nie mówiąc już o 2x większej tylnej klapie właśnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Opel Tigra

Kurcze ciekawe, moja nie robi czegoś takiego. A dobrze by było gdyby robiła bo żeby domknąć bagażnik muszę naprawdę mocno pierdyknąć klapą... Jakie to były roczniki? dodam że moja jest z 1994, zaraz przeszukam gógla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania