Skocz do zawartości

Brak ładowania akumulatora Astra F 1.6 8v 94r


Gość bandyta

Rekomendowane odpowiedzi

Autko jak w temacie. Moja astreka stała w garażu jakieś 6 miesięcy, teraz dopiero zaczęła być mi potrzebna aby dojeżdżać do pracy. Naładowałem akumulator, wsadziłem rano do autka i pojechałem do pracy. Po 2 dniach juz na fajrant wsiadam do Astry i kaplica rozładowany akumulator... szybko doszedlem do wniosku ze pewnie nie ma ładowania, odpaliliśmy ja na pych i poleciałem do domu, wracając zauważyłem ze na niskich obrotach auto zaczyna gasnąc razem z radiem światłami i resztą elektryki, natomiast kiedy zatrzymalem sie na prkingu wrzuciłem na luz silnik nie gasł. Naładowałem jeszcze raz akumulator i spr napiecie na wyłaczonym silniku 12 V przy włączonym razem ze swiatłami, 11.8 V po nadaniu jej obrotow na okolo 3,4 tys napięcie wzrosło do 12.3. Co może być przyczyna ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było parokrotnie opisywane, do regeneracji alternator czyli szczotki i ewentualnie regulator napięcia do wymiany, jeśli przez noc akumulator sam się rozładuje jest szansa że masz dodatkowo uszkodzone diody w alternatorze, a teraz pytanie czy podczas ładowania akumulatora prostownikiem prąd ładowania nie był zbyt duży, akumulator jak długo stoi to potrafi się zasiarczyć i bardzo traci na wartości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akumulator który mam obecnie jest z innego samochodu, tzn kupiłem go 7 miesięcy temu i jak odstawiłem auto do garażu, po jakimś czasie oddałem ten akumulator bratu do jego samochodu(bo jego padł) ze by się nie stał w garażu i się nie marnował. Jeszcze zapytam jakie sa koszta regeneracji alternatora?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś napięcie ładowania na klemach?? Sprawdź dla pewności na samym alternatorze i na kablach przed klemami :) ja miałem u siebie klemy padnięte i też ładowania nie miałem... chociaż u Ciebie to za szybko rozładowuje... ale dla pewności możesz sprawdzić :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania