Skocz do zawartości

Programowanie pilota centralnego zamka Opel Vectra B


Gość Dawid

Rekomendowane odpowiedzi

OK sprawdzę jak przyjdzie lutownica bo moją starą z mega grotem wszystko bym popalił. Naprawię i będę używał tylko tego jednego. Trudno, zapasowy będzie bez pilota :lol: Dzięki wszystkim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że tym nic nie zrobisz prócz diagnostyki czyli odczytanie kodów błędu i odczyt parametrów na żywo, a Ty musisz się dostać do sterownika i zapisać mu jakieś tam dane, nie wiem czy taniej i prościej będzie odwiedzić ASO Ople.

Czy sprawdzałeś stary kluczyk czy jest możliwość programowania ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie bo czekam cały czas na lutownicę. Zamówiłem na allegro taką stacjonarną na różne groty bo moją z drucianym grotem tylko bym popalił wszystko. Odpadła mi podstawka trzymająca baterię w pilocie.

 

[ Dodano: 2011-04-18, 09:17 ]

Naprawiłem stary pilot i działa. Można jakoś sprawdzić czy zapasowy jest od innego auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość tomek1971

witajcie,pozwolicie że podepnę się pod temat,otóż mam astrę 2 i taki sam pilot jak na zdjęciu nr 1 wszystko działało pięknie zamykał otwierał zamki po wymianie baterii programowałem w sposób nr 1 opisany w tym poście i nie było problemu pilot działał dalej aż do chwili gdy zaczęło coś się psuć jak kilka razy naciskałem to zadziałał oddałem pilot tzn cały kluczyk do naprawy i oczywiście gościu zrobił ale tu są moje obawy bo pilot działa bez programowania była wymieniana bateria i jeszcze tam coś i tak jek napisałem po wyjsciu od gościa z serwisu odruchowo nacisnąłem na pilot i od razu zadziałał a jak póżniej próbowałęm go zaprogramować czyli włożyłem kluczyk do stacyjki włączyłem zapłon i naciskałem na guzik od zamykania to zero reakcji brak programowania a pilot działa czy gościu mógł zkopiować dane z pilota czy coś takiego może mi to ktoś wytłumaczyć dlaczego tak jest że działa bez programowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek1971

ale jak to możliwe miał tylko kluczyk z pilotem do samochodu nie miał dostępu i druga sprawa czy mogę spać bezpiecznie chodzi mi o to czy ktoś nie przyjdzie i nie otworzy sobie auta dorobionym pilotem i nie odjedzie bo mógł też dorobić klucz z immobilajzerem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak to możliwe miał tylko kluczyk z pilotem do samochodu nie miał dostępu

 

Są urządzenia do zczytywania częstotliwości pilota - robią to z dokładnością do 3 miejsc po przecinku. Każdy szanujący się zakład specjalizujący się w elektronice samochodowej ma takie coś.

 

czy mogę spać bezpiecznie

 

Tak.

 

czy ktoś nie przyjdzie i nie otworzy sobie auta dorobionym pilotem

 

Owszem, tak może być.

 

odjedzie bo mógł też dorobić klucz z immobilajzerem

 

Nie ma takiej opcji. Do uruchomienia samochodu jest potrzebny transponder z kluczyka, ALE musi on być przypisany w sterowniku silnika. Krótko mówiąc: można dopisać kluczyk do auta ale wymagana jest elektroniczna ingerencja poprzez interfejs umożliwiający zapisanie zmian w sterowniku. Jeśli nie miał auta, to se może... poprzeglądać zawartość schowków co najwyżej.

Nie panikuj... Takich złomów raczej się nie kradnie. Ople mają kiepski zbyt na wschodzie. Jak już to konkrety z górnej półki i wziętych marek. Insignia jeszcze owszem, ale Astra? Jak to mówią: jak kraść to miliony. Astra nie ma wzięcia u złodziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania