Skocz do zawartości

Pilot centarlnego zamka citroen c5 rok 2001 przestał działac


Gość sidu30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam otórz pojawił się kolejny problem w moim autku pilot centaralnego zamka przestał działać wogóle nie raaguje. Dodam iż bateria ma nie 3v jak powinna mieć lecz 2,89v niewielki spadek więc ją wykluczam. Kodowanie kluczyka również przeprowadziłem niestety brak reakcji. Postanowiłem odłączyć akumulator na chwile mysląc,ze to coś pomoże, niestety bez zmian. Zwyjątkiem tego,ze przez pewien czas pokazywał się komunikat,ze immobilajzer padł, ale to juz załatwiłem. Natomiast wciąż mam problem z tym pilotem i nie wiem co moge jeszcze samemu zrobić bym nie musiał z tym jechac do elektronika lub serwisu citroena. Co wy radzicie zrobić czekam na propozycje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamil55

Miałem podobny przypadek tylko w innym samochodzie.

U mnie wymiana baterii na 3V pomogła.

Sprawdź w pilocie również te blaszki bezpośrednio przylegające do baterii. Nieraz jest tak, że wystarczy je tylko podgiąć aby lepiej przylegały do baterii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje z tą baterią choć to raczej nie bedzie niestety moim zdaniem to poniewaz w przypadku słabej baterii w pilocie powinien pojawic się komunikat na wyswietlaczy o stnie słabej baterii w pilocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedys podobny przypadek a rozwiązanie u mnie leżało w "zimnych lutach" w elektronice pilota :) także kolego sprawdź wszystkie lutowane styki w pilocie, może któryś lekko odstaje albo coś w tym stylu :) Bateryjkę też możesz zmienić na 3V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety koledzy problem napewno nie leży w zimnych lutach. Jak również nie polega on na słabszej bateri więc pewnie juz samemu nie będe w stanie tego zrobic. Po różnych rozmowach tel i pytaniu o podobne problemy z pilotem od auta wychodzi na to,ze stracił łączność z sampchodem. Czyli nie pozostało nic innego jak serwis citroena i pewnie nie będzie to zbyt tanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Często puszcza przylutowane mocowanie baterii, które odrazu jest konektorem. Bateria sie wtedy "rusza"

 

Pilota napewno da sie zgrac ze sterownikiem centralnego bez ingerencji "fachowców" z serwisu :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi to jest pilot radiowy można sprawdzić w domowych warunkach, jakieś radio ze średnimi falami wykrywa nadawanie pilotów radiowych z samochodów i alarmów, nie jest to miarodajne ale można stwierdzić czy sam pilot nadaje ale nie sprawdzimy czy nadaje na właściwych częstotliwościach bo pilot podczas np. upadku może się odstroić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po czytaniu róznej dyskusji na róznych forach w poszukiwaniu wiadomosci w tym temacie. Odnalałem kilka uwaga dotyczących programowania kluczyka od pilota niestety po tych uwagach tam zawartych pilot nie zaczął działać. Więc po tel. do znajomego on uzyskał informacje od kolegi z serwisu citroena i działa pilot jak nowy. Opiszę sposób programowania pilota w citroenie c5 z roku 2001 pewnie dotyczy to modeli do roku 2005. Wiec przekrecamy kluczyk na zapłon wciskamy przycis od zamykania drzwi i trzymamy przez 3sek. puszczamy przycisk wyjmujemy kluczyk i czekamy 10 min i działa. Pozdrawiam wszystkich i powodzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania