Skocz do zawartości

elektryczne szyby mercedes


Gość Astro-com

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Astro-com

witam. spadły mi linki od podnoszenia szyb elektrycznych w mercedes W210 w tylnich drzwiach z lewej strony. czy ktoś posiada jakaś instrukcję jak to z powrotem założyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw, czy linki nie są pokaleczone, mogło je przyciąć - jeśli nawet 1 drucik w lince się przerwał albo linka jest mocno załamana, to bankowo w krótkim czasie szlag trafi całość - przerwie sie do końca. Przerabiałem to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Astro-com

czy można kupic same linki do podnoszenia szyb -jesli tak to gdzie?czy trzeba cały komplet?jakie mogą być tego koszty?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie. Nigdy nie spotkałem samych linek - zawsze był to kompletny podnośnik (z silniczkiem lub bez) .

 

http://allegro.pl/mercedes-w210-podnosnik-szyby-elek-tyl-lewy-i1477221345.html

 

http://allegro.pl/nowy-podnosnik-szyby-tyl-w-210-w210-e-klasa-i1438975528.html

 

Nowy 200, używany 70.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ArKos napisał samych linek nie kupisz no chyba ze na metry w sklepie z artykułami metalowymi ale nie zawiniesz tego tak jak powinno być myślę że kupić używane a przed montażem dobrze linki przesmarować smarem grafitowym, taka operacja powinna skutecznie zapobiegać korozji a co za tym idzie zerwaniu linki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich. Jestem tu nowy więc gdy zrobię coś nie tak proszę o zwrócenie mi uwagi.

Jestem użytkownikiem mercedesa e klasa w 210 z 1996r (sedan), i mam problem z elektrycznymi szybami. Podnoszą się i opuszczają jedynie z kluczyka - scyzoryka(ale tylko przednie). Przyciski w środkowej konsoli przestały działać.

Wszystko zaczęło się od tego, że na ok 10 min musiałem odłączyć akumulator. Po wywaleniu dodatkowego alarmu sądziłem, że to wina wypięcia go z układu. Lecz... na schematach alarmu nie ma nawet wzmianki o domykaniu szyb (to uważam, że one nie są przepuszczone przez alarm) Próbowałem go wpiąć lecz nic to nie dało. No i w ostateczności wyszło tak, że szyba przednia pasażera czasami zadziała, a czasami nie(sterowanie szyby potrafi działać przez kilka dni a następnie przestaje i tak w kółko - bez reguły).

Czy to może być brak jakiegoś styku?? zaśniedziałe styki?? brak masy??

Zaznaczam, że styki pod "drewienkiem" konsoli środkowej przy przyciskach są czyste.

Gdzie jeszcze są jakieś styki, jaka może być przyczyna??

 

 

Prosiłbym o pomoc

z góry dziękuję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania