Skocz do zawartości

Akumulator wymiana elektrolitu centra futura 45ah


Gość punciak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem akumulator w miarę nowy nie chce się naładować ,ładuje sie do połowy i stoi... od razu mowie ze nie mam żadnych mierników i areometrów.Posiadam 2litry nowego elektrolitu czy poprzez wylanie i zalanie go woda des. i ładowanie tak 12h tak przez 2 razy i wlanie później czystego nowego elektrolitu(1,26-1,28) da jakiś efekt? jest to akumulator awaryjne tzn jak mi padnie ten co mam żeby tylko przekręcić.Na razie składam na nówkę ale chce kupić coś porządnego już.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tego co zamierzasz.

Ja kupiłem leżaka magazynowego - suchy, leżał ze 2-3 lata.

Inwestując 55zł w profi punkcie uzyskałem:

1. zalanie elektrolitem

2. formowanie akumulatora (ładowanie i rozładowanie za pomocą elektronicznego urządzenia - 10 razy taki cykl trwa)

3. pomiar prądu rozruchu

4. określenie dokładnej pojemności akumulatora

 

Teraz wiem co mam. U ciebie również bedzie wiadomo - jak fachmani na obecnym stwierdzą, że jest spaczona płyta i zwarcie jakiś robi wewnątrz to już masz wszystko jasne. Przyczyn takiego zachowania może byc sporo - daj im zarobić a będziesz zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla lepszego efektu naładuj i rozładuj go 10 razy, np włącz światła po naładowaniu. Podobnie działają urządzenia do formowania tyle że dają większe obciążenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisałem że na 1-1,5 mc kupuje nowy akumulator.A puki co mogę się pobawić w uzdrawianie.

A nie uważasz, że można nie kupować nowego tylko profesjonalnie odzyskać ten co masz?

Twoje 200,- więc wydasz jak uważasz.

Przepraszam za sugestie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wole wydać 200zl mi kupić nowy na 3letniej gwar. niż wydać 100zł i zregenerować swój który starczy może na rok i padnie ze starości...

 

A mam zbędne 2l elektrolitu wiec można zaryzykować.Tylko proszę o jakieś porady co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

naprawde nie chce reklamowac kupilem 2tygodnie aku topla i jestem szczesliwy,a czy go odpowiednio ladujesz?czy nie zaduzy poziom nalany,lub ten niby do polowy naladowany sprawdzales uruchomic samochod troche pojezdzic i czy [trzyma],prostownik moze walniety?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania