Skocz do zawartości

Vectra B elektryczna szyba nie domyka się


Gość szymi870

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szymi870

problem polega na tym ,że szyba zamyka się normalnie i 10 cm przed końcem odbija i zjeżdża z powrotem na dół , rozebrałem boczek i jedyne co widzę to śruba torx z możliwością regulacji góra dół , dwa nity mocujące ramę mechanizmu otwierającego są minimalnie luźne , co zrobić ?? :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim zanitować na nowo lub skręcic na śrubki. Powinno pomóc. W razie dalszego problemu spróbować wyregulować. Być może szyba pod sam koniec "kantuje się" w prowadnicach, a mechanizm wychwytuje to jako przeciążenie, czyli coś stanęło na drodze szyby. Mechanizmy mają zabezpieczenie przed przycięciem ręki czy innej rzeczy stojącej na drodze szyby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest wina elektroniki, nie wiem dokładnie co bo czasem mam tak z moimi szybami w bardzo wilgotne dni, sposób na zamknięcie to nie zamykać z automatu tylko przyciskiem, krótkimi przyciśnięciami szybę zamkniesz, myślę że wilgoć dostała się do elektroniki i tak się dzieje, ja moje mechanizmy mam zamiar na wiosnę rozebrać i dokładnie się przyjrzeć co się tam dzieje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870
skręcic na śrubki
tak właśnie zrobiłem. Próbowałem regulować tą śrubą , przestawiałem, co pół milimetra i raz się przycinało a raz nie (na takim samym ustawieniu) w końcu zostawiłem to ze śruba przykręconą najniżej jak się da i i tak raz się przytnie 3 razy nie , podjadę na szrot i wymienię cały mechanizm ,bo już mi to spać nie daje, a z tym próbowałem na wszystkie możliwe sposoby :-x

 

Mam jeszcze kilka problemów z elektryką, a jak już się wybiorę na szrot to chcę kupić wszystko, nie będę zakładał 5 tematów opiszę to tu :

 

1. Włącznik świateł , czasami nie załącza świateł mijania i trzeba go lekko dopchnąć w prawo , na dziurach potrafi wyłączyć światła , konieczna wymiana czy można jakoś naprawić ?? jak go oglądałem to nie wygladał na rozbieralny :oops:

 

2.Przełącznik od elektrycznych szyb otwiera szybę dopiero jak się go baardzo mocno wciśnie... wymiana ?? zamykanie działa normalnie , leciutko ...

 

3. Siłownik centralnego zamka (drzwi kierowcy) raz na 3 razy nie otworzy drzwi (tylko tych jednych , pozostałe normalnie , dodam, że wymieniałem już 3 siłowniki (drzwi pasażera tył , korek wlewu paliwa , drzwi pasażera przód) bo nie działały ,czy to jakaś wada instalacji i zwarcie pali siłowniki ?? :-|

 

[ Dodano: 2011-02-19, 21:36 ]

sposób na zamknięcie to nie zamykać z automatu tylko przyciskiem, krótkimi przyciśnięciami szybę zamkniesz
dokładnie tak jak mówisz :-( inaczej odskakuje :-?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włącznik świateł , czasami nie załącza świateł mijania i trzeba go lekko dopchnąć w prawo , na dziurach potrafi wyłączyć światła , konieczna wymiana czy można jakoś naprawić ?? jak go oglądałem to nie wygladał na rozbieralny

 

Normalka w Oplu, wyłącznik jest rozbieralny ale nie do zregenerowania styki są wypalone, jak wymienisz przełącznik to zastosuj przekaźniki który odciąży przełącznik prądowo.

 

Przełącznik od elektrycznych szyb otwiera szybę dopiero jak się go baardzo mocno wciśnie... wymiana ?? zamykanie działa normalnie , leciutko ...

 

Można go rozebrać przeczyścić oraz przesmarować styki i będzie jak nowy

 

Siłownik centralnego zamka (drzwi kierowcy) raz na 3 razy nie otworzy drzwi (tylko tych jednych , pozostałe normalnie , dodam, że wymieniałem już 3 siłowniki (drzwi pasażera tył , korek wlewu paliwa , drzwi pasażera przód) bo nie działały ,czy to jakaś wada instalacji i zwarcie pali siłowniki ??

 

Tak to jest kolejna wada Opla siłownik jest tak skonstruowany że konstruktor powinien dostać nobla, ja mam problem z drzwiami pasażera z przodu, tak od października do kwietnia pozostałe miesiące działa poprawnie, rozbierałem go parokrotnie i co ciekawe w środku wygląda że wszystko jest ok a działać nie chce, w drzwiach kierowcy już zastosowałem zwykły siłownik i nie ma z nim problemu choć zwykły tam zamontować graniczy z cudem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymi870

wielkie dzięki , trzeba się w takim razie wybrać na zakupy , na szczęście na szrocie stoi z 5 Vectr

 

ja moje mechanizmy mam zamiar na wiosnę rozebrać i dokładnie się przyjrzeć co się tam dzieje.
chyba poczekam na efekty Twoich prac :mrgreen:

 

 

EDIT :

 

przełącznik od szyb zrobiony, jest w całości rozbieralny tak jak mówił Grześ , problem nie polegał na zabrudzeniu , tylko na tym ,że jakiś kretyn wcześniej go już rozbierał i takie trójkątne blaszki pod przyciskiem były źle ustawione przez co całość nie działała , robota dość zegarmistrzowska ale do wykonania ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania