Skocz do zawartości

nie chodzi jeden cylinder ...


Gość greg3_117

Rekomendowane odpowiedzi

Gość greg3_117

Hejka koledzy :) pisze w takiej sprawie gdyż u kumpla coś calibra nie chce odpalić ;/ znaczy... zapali po jakimś czasie lecz nie chodzi coś na jeden cylinder ;/ myślelismy,że może to kable ale przełożyłem ze swojego golfa i nadal to samo był ;/ zauważyliśmy,że jakby z kopułki coś prąd nie dochodził ale nawet jak wyjme ten kabel co doprowadza prąd do cylindra co nie chodzi to nie słychać żadnej różnicy aby coś silnik pracował gorzej. włoże go znowu i to samo się dzieje... może być tak,że w kopulce coś mogło się uszkodzić,że nie podaje prądu ?

 

I problem drugi.... czy brak tego jednego cylindra może wpłynąć na słabsze odpalanie auta ? ? ?

 

 

Calibra 2.0 ben + gaz :) bo tak myslę ale czy miałoby coś wspólnego to,że może byc mło gazu lub benzyny lecz jak przełącze na gaz to chodzi rowno i wchodzi na obroty tylko coś się dzieje nie tak na benzynie ;/ ciężko ma wskoczyc na obroty ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I problem drugi.... czy brak tego jednego cylindra może wpłynąć na słabsze odpalanie auta ? ? ?

Zdecydowanie tak, tłok który nie pali jest oporem dla pozostałych

 

może być tak,że w kopułce coś mogło się uszkodzić,że nie podaje prądu ?

 

Może być śniedź na tej końcówce co nie pali musisz wykręcić kopułkę i zerknąć do środka w jakim stanie są styki oraz w jakim stanie jest palec rozdzielacza, spróbować przeczyścić wysuszyć i odpalić jeśli to nie pomogło wymienić palec i kopułkę, pod warunkiem że kable i świece są już wcześniej sprawdzone, wykręć nie palącą świece i zobacz w jakim stanie jest podłącz ją do kabla i połoz świecę na metalowej części silnika tak by elektrody były w powietrzu i spróbuj zapalić samochód i zobacz czy jest iskra jak nie będzie podmień świece jak nadal nie będzie podmień kable jak nadal nie będzie kopułka, myślę że masz wszystko objaśnione i podane na talerzu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość prezesik25

Jeżeli prąd nie wychodzi z kopułki to jest uszkodzona kopułka i ja w pierwszej kolejności biegł bym do sklepu motoryzacyjnego po nową kopułkę i palec, przynajmniej element będzie wyeliminowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg3_117

też tak myślę,że może ta kopułka gdzyż przemieniłem nawet kable miejscami w kopółce to i tak na ten jeden cylinder nie podawał prądu ;/ a jaka moze byc wina tego,że ona się uszkodziła ? ze nie podaje na jeden cylinder prądu ? ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość greg3_117

Słuchajcie :) czy to jest możliwe,że takie skutki powodował bardzo słaby akumulator ? zostawiłem go wczoraj na całą noc od godziny 20:00 i dziś dopiero odłączyłem go po 16 godzinie jak wróciłem z pracy :) i autko zapaliło od razu i chodzi równo na benzynie jak i również na gazie :P

 

To wina akumulatora czy może jakiś przypadek ? dodam,że on już bardzo słabo trzyma ;/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wina akumulatora czy może jakiś przypadek

 

Przypadek jak nic, jak by to była wina zbyt mocno rozładowanego akumulatora to nie ma iskry na żadnym cylindrze, inna by była sprawa jak byś miał zamiast kopułki DIS ale w tym wypadku czysty przypadek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania