Skocz do zawartości

pobiera olej c16nz


Gość bizon48

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam zaje..isty problem z silnikiem mialem c14nz w kadziu na wykonczeniu to postanowilem go wymienic na c16nz bo mialem takowy z viki zdrowy i z pewnych zrodel. Wiec wymienilem w nim doslownie wszystkie uszczelki przy okazji obrobilem glowice -1mm, dotarcie zaworow, wymiana gumek, walek od 1.3, monowtrysk od 1.8, komp od 1.2, pierscienie byly miodzio nie palil oleju ani grama wiec ich nie wymienialem. Zrobilem nim ponad 1000km od remontu i zaczely sie jaja. Wrabal prawie 2litry oleju, silnik suchutki postanowilem zmierzyc cisnienie na cylindrach po 16 bar :zdziwko: wszedzie rowno na kazdym. Cisnienie oleju 4.5bara :zdziwko: (z cis oleju nie jestem pewny na 100% ) pomiary na zimnym silniku. Jak sprawdzic czy pierscienie cie posypaly i czy jest to mozliwe zeby przez gumki zaworowe tyle wrabal (zle dobrane gumki zaworowe). Zauwarzylemze jak jede do 2500tys obr to polyka tego znikome ilosci :zalamany: Z gory dzieki za info. :cry::cry:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko stwierdzić na 100 % co to może być, jedno jest pewne nie ruszałeś dołu silnika, ciśnienie w cylindrach jest dobre, wiec zostaje góra, możesz mieć źle dopasowane uszczelniacze zaworów lub jedna z gumek wypadła lub się rozsypała, warto by się przyjrzeć głowicy od środka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolu nie ruszalem bo byl dobry. Silnik mial okolo 160tys, i nie bral ani grama. Jest to mozliwe zeby te gumy tyle tego puszczaly

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest możliwe i myślę że z dołu by tyle nie wypił, górą tak w końcu olej jest pchany do góry a potem swobodnie kanałami spływa, jak jedna gumka będzie uszkodzona to olej swobodnie będzie spływał do cylindra i do rury, a wykręć świece w jakim są stanie może będzie różnica w kolorze elektrod.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swiece sa okopcone wszystkie. Ja stawiam na gumki.

 

arkos dzieki za podpowiedz ale nie moge tego znalezc wpisuje w szukajce "próba ojejowa" i nic z tym zwiazane. Bez nerwow bo wiem ze to was denerwoje z gory sorki :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania