Skocz do zawartości

Lanos rozrząd


Gość Grzecho1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam oddałem do mechanika auto na zmianę rozrządu lanos 1.5 16v A15DMS i po nim auto straciło kopa sprawdzić rozrząd to nic trudnego ściągnąłem pokrywę zewnętrzna od rozrządu i widzę rozrząd podniosłem od strony rozrządu auto wbiłem 5 i biorę się za ustawianie rozrządu i tu mam pytanie bo koło dolne(wału) wedle tej instrukcji ma się pokryć ze znakiem obudowy lecz który to znak takie małe wyżłobienie w pokrywie wewnętrznej rozrządu czy te wycięcie ?

 

 

znakg.jpg

 

 

Jeżeli to te wycięcie jest znakiem to znak na kole wału ma się pokryć z tym wycięciem na obudowie i wtedy znaki na kołach rozrządu od wydechu i ssania powinny być do sobie zwrócone ?

 

Mechanik za sprawdzanie swojej pracy żąda sobie 250zł :( i powiedział że skoro ja znajdę to że rozrząd jest przestawiony to na własny koszt przyjedzie do garażu i poprawi.

 

Posługiwałem się tym http://www.motofocus.pl/technika/technika_4330.php i tu pytanie te wycięcie to znak na obudowie dla znaku koła wału ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaki na obudowie są wyraźnie i czytelne, zdecydowanie wycięcie jest cechą a nie lekkie wyżłobienie, zawsze możesz to sam sprawdzić wykręcając świecę pierwszego cylindra, włóż tam czysty pręt lub długi śrubokręt i obracaj silnikiem tak długo aż tłok pierwszego cylindra będzie na samej górze czyli górnym martwym punkcie, jak już tak będziesz miał to zobaczysz czy cechy się pokrywają a raczej gdzie się pokrywają, moim zdaniem pokryją się z tą wyciętą szczeliną a nie z rysą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik za sprawdzanie swojej pracy żąda sobie 250zł

Łaskawca... Spierdzielił i jeszcze chce kasę?

 

Zrób jak pisze Grześ bo to jedyna metoda pozwalająca na 100% sprawdzić prawidłowość poskładania rozrządu.

Podpowiem jeszcze, że kiedy tłok jest w GMP i znaki na kole wału się pokrywają, to powinny sie też pokrywać znaki u góry czyli na kole zębatym wałka rozrządu.

Przestawienie o 1-2 ząbki już może dać muła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania