Skocz do zawartości

[Ford Ka]Ogrzewanie nie działa


Gość LIROY

Rekomendowane odpowiedzi

Mój kolega ma problem ze swoim Fordem KA. Nie działa mu ogrzewanie tzn. nie leci ciepłe powietrze (kręcąc środkowym pokrętłem zimno-ciepło nic się nie dzieje). Pytanie czy od tego pokrętła z tyłu coś powinno wychodzić (linka itp.)?? Z pozostałych dwóch pokręteł tzn. po lewej i po prawej, z tyłu oczywiście wychodzą linki/kable, a ze środkowego pokrętła nie ma nic (są tylko kable i wtyczki od radia ale żadnego ustrojstwa teoretycznie co można by podciągnąć pod to pokrętło nie widziałem). Stało mu się po tym jak ktoś (jakiś mechanik) mu grzebał przy kolumnie kierownicy bo kumpel mówi że ta konsola środkowa była ponoć też przy tym ruszana/zdejmowana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powinno wychodzić jakieś cięgno które napędza klapę lub zawór.

Też tak wydawało mi się bo przecież to nie ten segment i rocznik pojazdów żeby nie było linki tylko elektroniczne sterowane :-D. Rozbiorę i zerknę głębiej i poszukam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też sterowanie na podciśnieniu, więc zobacz, czy gdzieś nie wisi jakiś wężyk luźny.

Może też tak być ale dziś przyjrzałem się lepiej i niestety nic lużno wiszącego nie znalazłem. Wieczorem wrzucę foto jak wygląda ten przełącznik z tyłu ale obstawiałbym raczej na jakąś linkę sterującą. Jeśli coś idzie od tego pokrętła to teraz kwestia którędy żeby wiedzieć gdzie szukać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nic nie znajdziesz, kurde Ford KA ma elektryczne sterownie ogrzewaniem, sam zawór jest po stronie pasażera w podszybiu a sterowanie jest w panelu, uszkodzenie panelu sterowania to jest bolączka tych samochodów, jak masz pojęcie o elektronice to może to sam naprawisz jeśli nie to masz dwa wyjścia, zakup sprawnego panelu lub wizyta u dobrego elektryka samochodowego.

Posprawdzaj jeszcze bezpieczniki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj obiecane wcześniej fotki niestety robione telefonem więc słabej jakości.

8a2747a8b50f9dd6.jpg

729b49ced9babdf1gen.jpg

 

Generalnie kręcąc pokrętłem obraca się ten czarny plastik (na foto 2 w białym kółku)

Tam rzeczywiście jest jakaś płytka elektroniczna co by znaczyło że rzeczywiście ford ka ma elektryczne sterowanie ogrzewaniem. Jeżeli rzeczywiście tu jest problem w tej płytce to elektronik, chyba że gdzieś indziej jest jakaś przerwa elektryczna. Ale generalnie takie panele sterowania ogrzewaniem z pokrętłami w używce to nie kosztują dużo (ok.50zł) więc mniej roboty jakby co :-D (jeśli to panel jest winny - najprościej podmienić i zobaczyć) ale tak czy siak jak to wszystko tam jest rozmieszczone dobrze byłoby wiedzieć

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie pod tym czarnym plastikiem jest elektronika która steruje pracą elektrozaworu i jak pisał wcześniej w większości przypadków siada ta elektronika ale przed zakupem warto sprawdzić sam zawór czy działa i bezpiecznik czy jest ok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania