Skocz do zawartości

Opel,Astra,G,1.7,CDTI,słabo, odpala


Gość danek145

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem ze swoją astrą g 2003r 1.7 cdti przebieg 115 tys.słabo odpala na zimnym jak ina ciepłym silniku.Świece ok,akumulator nowy i rozrusznik też nowy.Problem polega na tym że przy odpaleniu odpala ale od razu gaśnie, chyba że w trakcie palenia dodaje lekko gazu to nie gaśnie.Zauważyłem też że jak włączę i wyłączę kilka razy zapłon przed odpaleniem to często odpala dobrze.Czy to może byc wina jakiegoś elektrozaworu w pompie który się nie otwiera w porę ,poradźcie coś

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Może Ci się zawieszać zawór recyrkulacji spalin czyli EGR proponował bym go wykręcić przeczyścić jeśli nadal będą takie objawy to przed zakupem podpiąć pod komputer i sprawdzić czy jego działa nie jest prawidłowe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci się zawieszać zawór recyrkulacji spalin czyli EGR proponował bym go wykręcić przeczyścić jeśli nadal będą takie objawy to przed zakupem podpiąć pod komputer i sprawdzić czy jego działa nie jest prawidłowe.

 

Czy zawór EGR ma coś wspólnego z odpalaniem,bo z tego co slyszałem to przy awari tego zaworu ato jest mułowate ledwo jedzie.W moim przypadku autko super się wkręca w obroty,ma dobre odejście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli powiesił się w pozycji otwartej (nawet lekko) to może gasnąć

sam tak miałem

będzie za mało tlenu do spalania bo przepustnica zamknięta i niestety ale zdechnie

dzięki za info sprawdzę to i napiszę czy pomogło

(niestety nie pomogło)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Problem polega na tym że przy odpaleniu odpala ale od razu gaśnie, chyba że w trakcie palenia dodaje lekko gazu to nie gaśnie.

Sprawdź zawór przy pompie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danek145
Problem polega na tym że przy odpaleniu odpala ale od razu gaśnie, chyba że w trakcie palenia dodaje lekko gazu to nie gaśnie.

Sprawdź zawór przy pompie.

 

Dzięki sprawdze (to samo mi powiedział znajomy mechanik)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

kolego mam ten sam problem. Byłem u mechanika, jedyny błąd jaki pokazał komputer to układ podgrzewania świec żarowych. Pompa podaje odpowiednie ciśnienie.

 

Nie wiem co to może być.

Proszę informujmy się nawzajem, o tropach ;-)

 

pozdr!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość danek145
Witam,

 

kolego mam ten sam problem. Byłem u mechanika, jedyny błąd jaki pokazał komputer to układ podgrzewania świec żarowych. Pompa podaje odpowiednie ciśnienie.

 

Nie wiem co to może być.

Proszę informujmy się nawzajem, o tropach ;-)

 

pozdr!

kolego prawdopodobnie zimne luty w sterowniku na 99%

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, czy ktoś rozwiązał już problem gdy auto gaśnie tuż po odpaleniu?

W moim samochodzie jest dokładnie tak samo jak opisał kolega Danek 145.

Problem polega na tym że przy odpaleniu odpala ale od razu gaśnie, chyba że w trakcie palenia dodaje lekko gazu.

Przeglądałem internet i zauważyłem, że jest to typowa usterka w Tych silnikach (1.7 CDTI).

 

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania