Skocz do zawartości

zacina się zamek drzwi od kierowcy w xsara II


Gość maprof

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam banalne chyba pytanie, ale sam nie chcę uczyć się na własnych błędach. :-)

Zacina mi się zamek od drzwi kierowcy w moim citroenie xsara II 2.0hdi i wiem, że muszę dostać się do tego zamka i go przesmarować.

Nie wiem tylko, od czego zacząć przy odkręcaniu obicia drzwi od środka. Nie widziałem tam żadnych wkrętów. Domyślam się, że gdzieś można podważyć, ale właśnie nie chcę tego robić w ciemno.

O czego zacząć demontaż obicia drzwi od środka?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacina Ci się zamek czy tylko bębenek klucza ? jeśli bębenek to nie musisz rozbierać drzwi starczy strzykawką wlać do zamka jakiegoś środka smarującego i nie polecam WD40 po wyschnięciu robi się piasek, ja zawsze wstrzykuje troszkę płynu hamulcowego tylko potem trzeba dobrze lakier wytrzeć bo może się zmarszczyć ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba źle opisałem problem. Bardziej precyzyjnie mówiąc, zacina się klamka od drzwi i muszę szarpać, żeby w ogóle otworzyć drzwi i wejść do środka. Słyszałem, że to dość częsta przypadłość xsary. Można nawet urwać klamkę. :-(

A może można przesmarować ten zamek nie rozbierając obicia? Nie wiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdejmij tapicerkę drzwi i dokładnie obejrzyj mechanizm klamki

mogą w nim być plastikowe elementy, które mogły pęknąć, złamać się na mrozie, spaść z pierwotnego miejsca i tak dalej - póki nie zobaczysz to sie nie dowiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki w ogóle za szybką odpowiedź. :-)

Nie jestem mechanikiem, ale dziwi mnie, że płyn hamulcowy [oparty na glikolu] może działać jak smar. Widzę, że pomogłeś 51 razy, więc mogę wierzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pomogłeś 51 razy, więc mogę wierzyć.

 

dobrze smaruje i nie zamarza ale tylko stosuję to do bębenków jak klucz nie chce wejść czy też w okresie zimy zamarza tylko uwaga na lakier może zejść jak Ci się rozleje po drzwiach, mechanizm zamka od środka to najlepiej wazeliną techniczną smarować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania