Skocz do zawartości

Mercedes A160 - polautomat


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam wszystkich w nowym roku !!

Mam problem z polautomatyczna skrzynia biegow w mercedesie A160 z 1999r

Wracajac z pracy podczas jazdy znikly mi biegi !? efekt jak bym na luz wrzucil ! Teraz efakt jest taki ze gdy odpale autko na wyswietlaczy na ulamek sekundy pojawia sie literka N a nastepnie F !! po wcisnieciu hamulca i bez rowniez moge wrzucac wszystkie biegi i nic !! autko stoji w miejscu niema zadnych zgrzytow chalasow - cisza !! niezmieniaja sie obroty silnika !! tylko po wrzuceniu biegu literka F zaczyna mrugac !!!!!!!

sprawdzilem czujnik polozenia lewarka zmiany biegow i dziala !!

niestety moj komp niewspolpracuje z tym modelem mesia ??!! a do serwisu mi niespieszno !!

 

Czy moze ktos mial taki przypadek ?? Lub wie gdzie zaczac szukac usterki ???

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz efakt jest taki ze gdy odpale autko na wyswietlaczy na ulamek sekundy pojawia sie literka N a nastepnie F !!

F - fault, czyli błąd

dobrze byłoby zczytać błędy skrzyni na komputerze żeby wiedzieć w jakiej sytuacji się znalazłeś

 

może skończyć się tylko wymianą oleju w skrzyni a może wymianą samej skrzyni

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Komputer zdiagniozowa iz " gearbox clutch slove control unit to " Niestety obecnie jestem w angli dlatego diagnoza w tym jezyku !!!! co to jest u diabla i jak to wymienic ??????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:-o lol a jednak to nie sprzeglo !!!!! z tego co wiem sprzeglo jes mechaniczne i jesli bedzie uszkodzone to samo sie nienaprawi !!! a wczoraj zszedlem do autka odpalilem i ... na wyswietlaczu byla literka N !!!! wrzucilem bieg i udalo mi sie ruszyc , wszystko bylo ok przez okolo 10 min jazdy poczym zapalila sie literka F i biegi zniknely !!!! ????? Co moze sie psuc i samo naprawiac ???

Czy lozysko hydraluliczne sie zacina i nie cofa i pozostawia skrzynie w stanie wysprzeglonym ????

Czy padl jakis czujnik i glupieje ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz olej do wymiany, jak jest zimny i gęsty to jest ok jak się troszkę zagrzeje traci swoje własności i nie chce jechać, ja wiem że masz sprzęgło mechaniczne ale w samej skrzyni są tarcze sprzęgłowe, które powodują płynne przejścia miedzy biegami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
;-) Witam !!!! Czy ktoś może mi powiedzieć jak usunąć zapalającą się kontrolkę oleju z komendą "HI"????Dodam ,że jestem świeżo po wymianie oleju i filtrów.Ktoś kazał zresetować tę kontrolkę poprzez odłączenie minusa przy akumulatorze.....i nic nie pomogło nadal się zapala ....Mercedes A 160,102KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania