Skocz do zawartości

System otwierania drzwi Lamborgini


Gość Prezes51

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób można wykonać samemu system otwierania drzwi lambo. Na allegro znalazłem taki system za ok 1000 zł ale czy można go wykonać samemu. Proszę o jakieś podpowiedzi i schemat. Taki system miałby pracować w przednich drzwiach pięciodrzwiowego golfa II.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do zrobienia ale są ograniczenia co do materiału w oryginalnych systemach zawiasy są napewno wykonane z utwardzanego metalu w końcu całe drzwi wiszą na tym jednym elemencie i tak sobie myślę z stąd jest ta straszna cena.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły to stopy aluminium lub stali narzędziowej

samemu się da - cad-owski projekt + maszyna cnc i wytnie laserem do milimetra

 

zadam proste pytanie:

po co ci to?

ani to nie jest praktyczne (jak jest syf na drodze to po otwarciu drzwi wszystko brudne kapie ci na ciuchy i na głowę) ani to praktyczne (jednak zdecydowanie łatwiej jest takie mechanizmy uszkodzić niż normalne zawiasy)

miejsca karoserii gdzie są mocowane też trzeba dość wzmocnić

w prawie wszystkich przypadkach trzeba rzeźbić wewnętrzny fartuch błotników przednich przy styku z drzwiami

wyglada to powiedziałbym słabo... lambo doors były modne kilka lat temu, teraz już niestety w większości przypadków budzą politowanie i uśmiech pożałowania

jak masz wydawać tyle kasy, to moim prywatnym zdaniem wydaj ją rozsądniej - jakieś zawieszenie porządne, sportowe tarcze i klocki, modyfikacje silnika czy jakieś bardziej "praktyczne" rzeczy

 

p.s.

mam nadzieję że nie myslisz o podświetleniu nełonami albo ledami podwozia czy wnetrza? :shock:

 

EDIT

spojrzałem na wiek i już wiem chyba wszystko - jak każdy młody kierowca chcesz mmieć coś, co bedzie zwracało uwagę innych i budziło podziw.... normalne zjawisko

 

każdy ci potwierdzi że takie "tjuninki" to głupota - i nieekonomiczne i niestety ale żałosne

 

na 101% podziw KAŻDEGO wzbudziłby na przykład taki golf:

http://moto.allegro.pl/zobacz-jaki-golf-gti-pelen-oryginal-jedyny-taki-i1397809774.html

 

DSC00913.JPG

 

a przecież nie ma na nim ŻADNEGO tjuninku made by tesco... ma tylko lekko obnizone zawieszenie i koła z porsche - reszta 100% seria

 

za to stan auta powala z nóg i świętokradztwem byłoby cokolwiek przy nim robić

 

wex chłopie odmaluj furaka, doprowadź go do stanu lux i nic nie tuninguj - żadnej żywicy szpachlexy lambo coś tam, tylko zostaw go w oryginale

golf II robi się powoli youngtimerem, to nie jest kilkuletnie auto i nie przystoja mu jakieś wodotryski

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto kolego się nie martwmy jeżeli chodzi o wytrzymałość materiału to z tym sobie poradzę. Bardziej mam problem z mechanizmem jak to ma wyglądać? Jakieś prowadnice, zawiasy obrotowe góra dół i na boki ale nie mam żadnego schematu w głowie jak to wykonać. Na pewno jakieś ograniczniki,siłowniki,prowadnice. Z góry dziękówa i ukłon w twoją/waszą stronę.

 

[ Dodano: 2011-01-06, 14:27 ]

No podświetlenie już mam ale nie neonami a diodami led typu flux płaska. Super efekt i nie widać żadnych punktów niestety musiałem odłączyć do przeglądu.

 

[ Dodano: 2011-01-06, 14:31 ]

Mam właśnie zamiar sprawić mu nowy lakierek. Aktualnie autko jest białe ale ze względu na małe poprawki które go szpecą postanowiłem go całego przemalować. Myślę aby nadać mu dalej biały kolor co o tym myślicie?

 

[ Dodano: 2011-01-06, 14:33 ]

a z tymi drzwiami to może sie was usłucham bo jest to dość ryzykowne a jeśli nie wyjdzie to będzie po aucie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podświetlenie już mam

:shock:

 

jezu... ze 6 razy jeszcze niech puszczą szybkich i wściekłych...

 

jedzie ci szybciej przez to?

bezpieczniejsze jest?

lepiej hamuje?

poprawia komfort jazdy?

 

może skieruj się w stronę praktyczną zagadnienia tuningu w faktycznym znaczeniu tego słowa...

nie obraź się, ale właśnie przez tego typu postępowanie, pośmiewiskiem miast i wsi są samochody między innymi:

- bmw

- calibra

- golf

- kadett

młody, nie ma kasy, kupi żeby przyszpanować i obwiesi czym sie da

a potem wieś śpiewa i tańczy:

 

p020510175201.jpg&t=1

 

a nie uważasz, że trochę lepiej wyglada to?

 

golf_tuning_czarnuch.jpg

 

zresztą - twoje auto, twoja kasa, twój wstyd... ;)

 

Myślę aby nadać mu dalej biały kolor co o tym myślicie?

 

jest modny i auto prezentuje sie dobrze pod warunkiem braku żywic, szpojlerów i mega monster lotek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie porady nie jestem taki żeby się obrażać. Jakbym wszystko wiedział to by mnie tu nie było. Teraz jestem trochę mądrzejszy co do tuningu. A jeszcze mam takie jedno pytanie. Jak zlikwidować trzeszczące elementy typu deska rozdzielcza i inne plastiki we wnętrzu auta i czy dobrym pomysłem jest wstawienie deski z mk3?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos, a ja bym coś zmienił w tym GTI z allegro :)

- niżej go na glebę

- zderzak GTI z halogenami

- szyby w prąd na oryginalnych włącznikach

- może silnik AAA albo ABF

Prezes51, zapraszam na strone vwzone.pl może się nawrócisz i obejrzysz kilka ciekawych projektów

co do koloru auta biały, a biały to różnica mi osobiście bardzo podoba się kolor Audi R8

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żółwik

ja zgadzam sie z tym co pisze Arakos! Golf 2 najlepiej sie prezentuje na mocnej glebie do tego fajna fela , fajny lakierek i nic więcej nie trzeba z tym autem robić! juz bedzie zwracało na siebie uwage! lambo doors pasuje bo jakiegos japonca ale napewno nie do VW! co do koloru to poszedł bym w strone ciemnego kolorku! zobacz se te stronke mmoze sie nawrócisz http://www.golf-dreams.de/index.php?option=com_joomgallery&func=viewcategory&catid=93&startpage=5&Itemid=59#category

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ArKos, a ja bym coś zmienił w tym GTI z allegro

ale to już nie będzie oryginał w idealnym stanie ;)

 

Jak zlikwidować trzeszczące elementy typu deska rozdzielcza i inne plastiki we wnętrzu auta i czy dobrym pomysłem jest wstawienie deski z mk3?

nie

takie przeszczepy zawsze będą przeszczepami i zawsze coś będzie nie tak

ja bym rozebrał deskę do gołego ze wszystkich plastików, kupił w markecie uszczelki do okien te z gąbki 3mm i od wewnątrz każdy plastik w miejscu styku z deską podkleił uszczelką aby nie było widać na zewnątrz

sposób niezmiernie tani i sprawdzony - działa i to długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania