Skocz do zawartości

termostat


Gość meison

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie odnośnie wymiany termostatu opel astra g 1.6 16v x16xel chodzi mi głównie czy by wymienić go wystarczy upuścić płyn tylko ze zborniczka do czysta czy trzeba upuścić odłączając wąż przy chłodnicy bo korka nie ma i ile tego płynu trzeba upuścić by mi nie zalało silnika przy odkręcaniu będę wdzięczny za informację ponieważ jutro chcę go wymienić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz spuścić płyn poniżej wysokości termostatu, ja zawsze odkręcam termostat i wyleje się tyle ile ma pod silnikiem oczywiście jakieś naczynie, po wyminie uzupełniam płyn w ilości około 1-2 litra, moim zdaniem szkoda ruszać połączeń wężowych na chłodnicy czasem jest tak że potem cieknie, są tam te cholerne opaski samo-zaciskowe które uwielbiam :twisted:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szymon 1587cm3

Spusc płyn dolnym wężem od chłodnicy, bez sensu odkrecac pokrywe termostatu zeby płyn leciał po silniku... Z opaska jakos sobie poradzisz, a jesli nie to załozysz opaske na srube ;)

 

Po wymianie, zalej płynem, odpal i niech sie odpowietrzy (musi pracowac dopóki wentylator sie nie właczy, korek powinien byc zdjety ze zbiorniczka)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spusc płyn dolnym wężem od chłodnicy, bez sensu odkrecac pokrywe termostatu zeby płyn leciał po silniku... Z opaska jakos sobie poradzisz, a jesli nie to załozysz opaske na srube ;)

 

Po wymianie, zalej płynem, odpal i niech sie odpowietrzy (musi pracowac dopóki wentylator sie nie właczy, korek powinien byc zdjety ze zbiorniczka)

 

dzięki termostat wymieniony temperatura 89 90 stopni jest ok ,szkoda że wczesniej nie wpadłem na to jak wskaznik zaczoł wariować ale dobrze że to były dodatnie temperatury więc myślę ze silnik zle tego nie odczuł

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz3084

Witam. Szukam pomocy czy wiedział by ktoś gdzie mieści się termostat w audi a6 z 1997 rocznika. I czy to może od termostatu nie podnosi się temperatura na wskaźniku a pomimo to ogrzewanie działa ciepłe. A i przy filtrze powietrza jest takie małe pudełeczko w kształcie banieczki i ono klekocze czasami. I od czego może się zapalać czerwona kontrolka płynu chłodzącego. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerwona lampka zapala się jak jest niski stan płynu w chłodnicy, termostat powinien być z dołu silnika odnajdziesz go po wężu a dokładniej wąż biegnący z góry chłodnicy jest połączony z końcówką termostatu jest to taka plastikowa czarna obudowa, nie wiem co masz na myśli pisząc

przy filtrze powietrza jest takie małe pudełeczko w kształcie banieczki i ono klekocze czasami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariusz3084

Witam ponownie. Mam jeszcze jedno pytanko co się może dziać jak włączam ciepłe ogrzewanie to zaczyna śmierdzieć spalinami. Jak temu zapobiec i pozbyć się tego. ??? Pomocy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania