Skocz do zawartości

Brak mocy


Gość Prokop2010

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Prokop2010

Witam, mam problem z moim oplem vectra 2.2 16V X20XEV. Brakuje mu mocy, gdy nim jadę bardzo powoli się rozpędza. Proszę o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś więcej można?

nagle sie stało, stopniowo następowało, coś było wymieniane, naprawiane, jakieś błędy check wyświetla?

 

nie traktuj tego na zasadzie: "panie doktorze jestem chory" tylko cos więcej

 

Brakuje mu mocy, gdy nim jadę bardzo powoli się rozpędza.

a na jałowym?

jak wchodzi na obroty, czy poprawnie pracuje, falują obroty, czy nie spala nadmiernie paliwa....

 

ciutek logiki - nie da sie nic już wyczytać w naszej szklanej kuli, bo nam sie abonament skończył :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany wielokrotnie i rozpocznij poszukiwania od czujnika temperatury ECU a najlepiej to proponuję podpięcie pod kompa który powie Ci prawdę, możesz jeszcze dodać więcej szczegółów czy samochód więcej pali etc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prokop2010

na początku skakały obroty zwłaszcza gdy silnik był rozgrzany więc wymieniłem silnik krokowy. Obroty się ustabilizowały ale jeszcze przed wymianą silnika krokowego nastąpił spadek mocy zamiast 136 koni mam 36 kucyków jadę na jedynce przy 3 tysiącach obrotów mam 30 na km/h i dalej nic prędkość stoi w miejscu a jadąc 80 na piątce gdy zredukowałem na czwórkę nie przyśpieszałem tylko zwalniałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Prokop2010
Tak jak pisałem wcześniej czujnik temperatury, a czy lampka silnika się świeci czy też może się zaświeciła ??

 

Żadna lampka się nie świeci. Zapomniałem dodać jeszcze jednego objawu mianowicie podczas jazdy coś syczy tak jakby pod silnikiem było legowisko węży. Boję się ze silnik zasysa lewe powietrze przez uszkodzoną uszczelkę pod głowicą, ewentualnie cała przepustnica jest do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam ten sam problem z moją astrą c16nz, nie wiem czy maluch by jej nie dał rady co do przyspieszania i mocy? tylko mi tak dziwnie przyspiesza tak jakby ją coś przyhamowywało, ale tak płynnie, jakbym kogoś ciągnął na bardzo elastycznej lince. wymieniłem świece kable kopółkę filtry sonde i zero zmiany :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania