Skocz do zawartości

BMW E34 2,5 NIE PALI NA JEDEN CYLINDER


Gość lider85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dosyc ciezki problem z moim autkiem mianowicie nie pali mi na jeden cylinder. Swiece jak i cewki sprawdzone i sa ok. Na jednym cylindrze nie ma cisnienia i nie wiem o co chodzi. Bunia jest z gazem, ale jezdzi regularnie na PB i gazie. Potrzebuje pomocy gdyz juz sam nie daje rady. :-(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym cylindrze nie ma cisnienia

 

Powody mogą być dwa, przedmuchana uszczelka pod głowicą lub uszkodzony jeden z zaworów na tym cylindrze, musiał byś odkręcić pokrywę zaworów i zobaczyć czy tam coś się nie porobiło i czy są prawidłowe luzy, ale co by nie pisać naprawa będzie wiązała się ze zdjęciem głowicy i oddania jej do wyspecjalizowanego warsztatu w celu regeneracji, są jeszcze gorsze przyczyny braku ciśnienia jak np pęknięcie głowicy lub samego bloku ale to się bardzo rzadko zdarza wiec rozpocznij od ponownego sprawdzenia ciśnienia w cylindrach i jeśli będzie brak ciśnienia to głowica do góry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cry: dowiedzialem sie dzisiaj ze moglo dojsc do uszkodzenia komputera po wystrzale gazu i tez moze to byc przyczyna takiej pracy silnika. Jest to mozliwe? I czy cos sie moze stac gdy bede narazie jezdzil z takimi objawami? Obawiam sie, ze koszta moga przekroczyc budzet jakim dysponuje na chwile obecna :shock:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moglo dojsc do uszkodzenia komputera po wystrzale gazu

 

taaaaaaaaaaaaaaaaa

jasne

i jeszcze dodatkowo zanieczyściło po wystrzale powietrze w oponach...

 

zmień gazownika bo ten to naciągacz albo niespełna rozumu

 

grzes napisał - zmierzyć kompresje na cylindrach - to raz

dwa - sprawdzić, czy to nie palenie na jeden gar to nie jest przypadkiem fałszywe powietrze na skutek wybuchu gazu, czyli rozszczelnienie układu dolotowego powietrza do silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem cewki i sa ok, swiece tak samo. Nie ma za to kompresji :( Stwierdzilem ze nie bede wymienial silnika tylko naprawie ten, ktory mam poniewaz nigdy nie wiadomo co moze sie dziac z nowym. Jeszcze nie wiem co dokladnie dolega mojej buni, ale mechanik jest dobrych mysli. Po weekendzie wszystko sie okaze.

 

[ Dodano: 2010-11-20, 10:46 ]

Witam, po dłuuuugim okresie już wiem co jest nie tak :) okazało się ze coś z zaworami jest nie tak. Podobno wypaliły się zawory na tym cylinderku. Dowiedziałem się tez, ze jest możliwość wymiany bez ściągania głowicy lecz muszę jeszcze znaleźć jakiegoś magika, który się tego podejmie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania