Skocz do zawartości

Tigra check engine


Gość Dlugi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co jakiś czas zapala się kontrolka check engine. Mam 16 pinowe złącze diagnostyczne i przy użyciu wspaniałego urządzenia zwanego "przewodem" zczytałem kod błędu: 10 mrugnięć, przerwa 5 mrugnięć, czyli błąd 05, a takiego nie ma czy to oznacza że muszę mieć specjalne urządzenie pomiarowe gdyż błędy są czterocyfrowe ?

Czytałem również, że rozpoczęcie diagnozowania sygnalizowane jest kodem 12 jednak u mnie nic takiego się nie dzieje i od razu wyrzuca błąd 05.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego błędu może coś źle podłączyłeś ma być prawidłowo zwart pin 5 i 6 lub 6 do masy czasem się trafia że masowy pin w gnieździe jest odłączony a tu masz obszerną wiedzę na temat błędów

http://forum.samnaprawiam.com/elektryka-kody-bledow-i-ich-odczyt-vt255.htm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes997, czytałem ten temat który podałeś jak i ten http://opel24.com/porady/tigra/317-odczyt-bdow.html a w nim znalazłem takie słowa

Dla złącza 16 pinowego.

 

Wszystko jest mniej więcej tak samo jak dla 10 pinowego.

Ale przyrząd diagnostyczny wsadzamy w inne piny.

W 3 i 4 od góry od strony drzwi.

 

Odczyt błędów

 

I odczytujemy błędy.

Uwaga!!

W zależności od modelu sterownika (nie będę tu wymieniał) mogą być kody 4 cyfrowe.

Błyskąją od razu nie ma żadnej inicjalizacji a ZERO to 10 mrugnięć.

 

Chyba mam tą wersję kompa gdzie nie miga 12 na początku

Więc jak w domowych warunkach zczytać 4 cyfrowy kod ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzałeś robiąc zworkę w pinach 5 i 6 lub masa samochodu i pin 6 bo pin 5 to masa nie zawsze podłączona do gniazda, w starszych modelach z 16 pinowym gniazdem można było jeszcze odczytać kody w nowszych już niestety nie nić nie zrobisz tylko podpięcie do kompa i troszkę za mało szczegółów, jaki rok Tigry jaki silnik czy jest instalacja gazowa ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania