Skocz do zawartości

Calibra 2.0 16v Nie PAli nie podaje paliwa nie ma iskry..


Gość gucios011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam dokładnie Corse B Z silnikiem 2.0 16v

jak w temacie auto nie pali odpali na popych i potem normalnie pali i co ok tydzien to samo nie ma iskry nie podaje paliwa... można tylko odpalić na popych i potem znowu tydzień normalnie pali...

Prosze o pomoc..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że za mało prądu idzie na układ zapłonowy oraz zasilania pompy, posprawdzaj przekaźniki odpowiedzialne za pompę paliwa czy styki nie są zaśniedziałe, czasem też się zdarz że sam rozrusznik bierze tyle prądy że nie starczy na pozostałe układy, ale tak jak pisałem rozpocznij od pomiarów w układzie pompy oraz zapłonowym lub też naładuj dobrze akumulator może się już kończy, jest jeszcze jeden odpowiedzialny element odpowiadający za te dwa układy a jest nim czujnik położenia wału korbowego też warto go sprawdzić.

 

EDIT

Usunąłem Ci Twoje posty trzykrotnie powtórzone, z tematu http://forum.samnaprawiam.com/kadett-c20xe-nie-odpala-brak-iskry-nie-podaje-paliwa-vt933.htm#6930

jak piszesz w danym poście to nie zakładaj nowego tematu, lub załóż nowy i nie zadawaj pytań w innych pisząc na ten sam temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajde w corsie te przekażniki i jak sprawdzić czy są dobre??

a czujnik położenia wału jak moge sprawdzić??

 

[ Dodano: 2010-09-15, 20:56 ]

akumlator tez naładowany... ładowałem tuz przed tym jak nie chciał odpalic...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźniki chyba są dwa koloru fioletowego lub jeden podwójny i z tego co pamiętam są one schowane za schowkiem pasażera, czujnik można zmierzyć a najlepiej podmienić sprawny.

 

Stosuj się do zalecań Admina Arkosa :shock: nie będziemy odpowiadać na jeden temat w paru wątkach, a nawiasem pisząc nasz Admin jest zły, bardzo zły :lamer: to jest kiler :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mam jeszcze jedno pytanie czy czujnik położenia wału korobowego jest taki sam z calibry 2.0 8v i 2.0 16v czy one sa takie same??

czy maja inne??

posze o jaknajszybsze odp gdyż muszę zamówić bo autko stoi;/

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posze o jaknajszybsze

:shock: łojezusmaria... porządnie nie skończyłeś szkoły, czego i jak was tam uczą?

 

czy czujnik położenia wału korobowego jest taki sam z calibry 2.0 8v i 2.0 16v czy one sa takie same??

taki sam

 

muszę zamówić

a to w aptece go zamawiasz?

przecież sprzedawca ma katalog, człowieku pomyśl troszkę

zawsze pytają o markę, model i rocznik oraz o wersje silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki;)

 

[ Dodano: 2010-09-22, 22:40 ]

no i okazoło sieże czujnik był dobry..

przekaźnik trzeba było docisnąć bo coś nie stykał (był już kierdyś rozbierany..)

nie potrzebnie kupiłem czujnik;/

Corsina Śmiga;)

Dzieki za pomoc i pozdrawiam wszystkich

Gucios011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności Warunki użytkowania